VERTYBĖS: “Noriu, kad visi skaniai pavalgytų, pasipistų ir geros muzikos, kad netrūktų.”

2009-05-11 | 00:40 | Gyvenimo tiesa
11

Niekam ne paslaptis, kad nuo senų senovės lietuvaičiai buvo žinomi kaip valstiečių tauta. Ačiū Dievui, šiandien esame kažkiek paveikti vakarietiško industrinio purvo, tačiau jis turbūt niekuomet neužgoš smegenyse užsilikusių agrarinės kultūros vertybių. Nes nepatikliam kaimiečiui šūdo neįkiši.

Kuklumas, paprastumas, darbštumas – trys pagrindiniai žingsniai, darantis karjerą kaimo troboje ar kolektyvinių sodų bendrijoje. To kaimiečiai buvo mokomi jau nuo ankstyvos vaikystės. Mama (o vėliau ir mokykla) vertė juos skaityti Jono Biliūno kūrybą, kuri atseit turėjo nušviesti vaiko vidų. Ant kaktos kiekvienam buvo privaloma užsirašyti po vieną NORMOS MOTINOS įsakymą. Pasirinktinai: “estetiška yra tai, kas etiška” arba “gražu yra tai, kas moralu”.

Tačiau situacija iš tikrųjų nėra tokia tragiška, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Padėtis pradėjo taisytis, kai į Lietuvos pusę papūtė modernizmo vėjelis. Aišku, jis neprilygsta Katrinos uragano jėgai, bet visgi jo dėka kai kurie žmonės pagaliau pradėjo suvokti, jog šėtono dėstomos new age vertybės (cinizmas, arogancija, vulgarumas, narciziškumas) neša žmogui daug didesnę naudą nei tironiškosios tyrumo bažnyčios postulatai. Tą pati sakė ir Nyčė, pasak kurio “žmogus buvo moralus, kol nepradėjo ieškoti moralės”.

“Moralė yra yda” – taip aš pasakyčiau rugsėjo pirmąją, jei būčiau pradinės mokyklos direktorė. Žinoma, tai sukeltų daugelio tėvelių pasipiktinimą, nes vis tik didžioji jų dauguma nebuvo paliesta mano minėtojo VĖJELIO. Aš, žinoma, juos užjausčiau, jei tik galėčiau, bet deja “vergai iš aristokratų susilaukti užuojautos negali, nes jų kančia yra menkavertiška ir juos užjausti yra šlykštu ir žema”. Todėl man tiesiog tektų nurimti ir susitaikyti su tų tamsuolių antipatija.

Tiesą sakant, manęs niekada per daug nejaudino faktas, jog nemažai žmonių manęs nemėgsta. Nes tų, kurie mane mėgsta, man irgi visiškai sočiai pakanka. Be to, turbūt žemėje neegzistuoja žmogus, kurį visi mėgtų. Netgi ±tobulybė bus daugelio nekenčiama vien tik iš pavydo. “Jam gerai, sekasi, jis gerai atrodo, jis yra geras ir mielas žmogutis.” Natūralu, kad nekenčiame tokių žmonių. Jie juk gadina mūsų reitingus. Drįsta čia mus lenkti. Juk tai mes turime pirmauti. Ir nereikia čia apsimetinėti – “mano mąstymas – ne toks” ir “aš esu geranoriškas ne tik sapnuose”. Pavydim mes visi. Tik vieni tą daro tyliai, o kiti… tiesiog negudriai.

Apie mano vertybes turbūt neverta daug kalbėti, nes jos jau ir taip seniai visiems yra aiškios. Žinoma, myliu namus, draugus ir t. t. – kaip ir visi. Bet negaliu nuslėpti ir begalinės savo aistros diktatūrai, valdžiai ir pramogai*. Žodžiu, mano vertybės prasideda kažkur tarp spintoje gulinčių batų dėžių, o baigiasi antrėsolėse (ten aš laikau patalynę). Ir nieko čia nepadarysi. Let’s dance!

“Konservatore, nekraupink Europos nahuj.”

* Šitoje vietoje juokavau, nes esu vodka girl, actually.

Komentarai

zjbs postas tik neaisku kiek jis klausimu tavo auditorijai iskels
12:52 AM

ciuju nei vieno
12:52 AM

visi pritars

12:53 AM
kad tik nereiketu biliuno skaityti

12:53 AM
bet jie ir milerio neskaitytu nei parulskio nei skemos nieko
12:53 AM

jie balvonai

12:53 AM
jie kainas skaitytu ir flajerius

evelina ( May 11, 2009 at 1:00 AM )

:D:D eik dirbt pradinės mokyklos direktore! ir ant savo apdainuotų tašių turėsi centų.

Corot ( May 11, 2009 at 1:14 AM )

nepriims ;_;

evelina ( May 11, 2009 at 1:15 AM )

Trūksta pedagogų – sunkus darbas. Priims. Ir dar – lituanistė!, – pasidžiaugs. O priimta jau galėsi imtis ydų rovimo ir naujųjų vertybių sėjimo plano.

Corot ( May 11, 2009 at 1:23 AM )

bet man gi gaila dalinti savo išminti už mažas šaibas. ji – neįkainojama. 😀

evelina ( May 11, 2009 at 1:24 AM )

Tada eik dirbt privačios pradinės mokyklos direktore. Šaibos kaip pradžiai išties bus neblogos.

Corot ( May 11, 2009 at 1:26 AM )

eičiau, eičiau…

evelina ( May 11, 2009 at 1:27 AM )

permainu vejelis papute net ir pradinese ir kitose mokyklose. siuo metu ten dideli konkursai i mokytoju vietas, net fizinio lavinininimo, net ir provincijoj, nekalbant apie vilniu. taip kad.. 🙂

dark black ( May 11, 2009 at 8:53 AM )

Tu neturi tam pinigu, merga, taip, kad tu tylek ir nebezdek. Pranase is MTV atsirado.

Andrius ( May 11, 2009 at 4:53 PM )

Pinigų kam? Komentaro nesupratau VISIŠKAI.

evelina ( May 11, 2009 at 4:55 PM )

Uzvakar i slovika pamerkiau svoguna ir galvoju… vis delto esu valdoma agrariniu instinktu, kad ir koki gyvenimo buda dabar propaguociau. Tai lietuvio kraujyje. Tau gal lengviau, jei truputi lenkisko aristokratiskumo yra isimaise. Man tai niekas nebepades.
p.s. postas labai patiko.

Skiesta ( May 11, 2009 at 5:19 PM )

Lenkiško aristokratiškumo. 😀 Yra, ofkorz. Bet tai esmė – tikrai ne sloikuose ir maisto paruošimo būduose. Dabar kaip tik visi madingi atsisako mikrobangų krosnelių ir gamina viską rankomis su meile.

Labiausiai mane pripisa tokie kaimietiški bruožai kaip taupumas, davatkiškumas, vidinio grožio vertinimas.

evelina ( May 11, 2009 at 5:22 PM )

žiū, tai tu visai nedurna, a?

Draugishkas ( May 11, 2009 at 6:04 PM )

iš kur čia ištraukei, kad ne durna?
aš durna kaip bato aulas nuo tų batų. 😀

evelina ( May 11, 2009 at 6:05 PM )

Na taip, tokia gyvenimo tiesa. Man tai netrukdo jokie tipai, kol nepradeda aiskinti kaip gyventi. Iki sio tasko man visi geri. Reikia tiesiog vengti tu balvonu, o jie uzsiuodzia – egzistuoja miescioniskasis savisaugos instinktas. Gal man paprasta kalbet, nes palikau Lietuvos kaimus a while ago.
Siaip tai sekmes kovojant! hehe

Skiesta ( May 11, 2009 at 6:07 PM )

taupymas – tai puikus budas leisti pinigus nejauciant malonumo. but waaajt – gal pradziai pinigu reikia TŪRĖTI?

o wakarietishki vejai jau senokai papūūūtė į mokyklas ir darželius. pirmas to požymis – pasakos apie du princus… ir tėwų karštligiškas rėkimas, kad apie tai sužinoję vaikiūūūkai taps gėjais. kaip visgi viskas čia yra protinga ir sūūbtilu, a?

Draugishkas ( May 11, 2009 at 6:07 PM )

Skiesta, ačiū. Man įdomu, kaip man pačiai seksis čia tverti. Beje, kur išvykai?

Draugishkas, tai aš ir netaupau, nes pinigų neturiu. O jei ir turiu, tai iš karto išleidžiu NETAUPYDAMA. 😉

O princai tai geri.

evelina ( May 11, 2009 at 6:11 PM )

Skiesta, kas kitas jei ne draugai tau pis prota? man tai patinka. as netgi leidziu – informuoju, kad pvz Geguzes menesi as visai leidziu pisti man prota del visokiu nesamoniu. pvz mokslu!

Draugishkas ( May 11, 2009 at 6:11 PM )

Aš tai proto pisimo netoleruoju. Geriausiu atveju nutyliu ir pamirštu, blogiausiu – susinervinu ir psichuoti pradedu. O po to per bortą metu tokius žmogelius. Nes aš, blet, pati geriausiai žinau, kaip man gyventi.

evelina ( May 11, 2009 at 6:13 PM )

Mane mamma Didzioji Britanija prieme i savo glebi. Nedirbu statybininke nei viesbucio administratore, todel su lietuviais ir nesusiduriu.
Draugishkas – draugai yra draugai. Jie i pasauli ziuri panasiai kaip ir tu (jei tau pasiseke) todel nesiraukau kai ka nors aiskina. Taciau egzistuoja sventieji, kurie galvoja, jog yra tavo draugai ir zino, kaip tavo gyvenima padaryti laimingesni ir doresni.

Skiesta ( May 11, 2009 at 6:20 PM )

Visam tam, apie ka rasai. Visa tai kainuoja ir pati zinai, kad nemazai. Draskymasis, pramogos, malonumai kainuoja ir dazniausiai, todel, kad kainuoja nemazai, vyksta pries pabaiga. O pabaigoje PIZDEC buna. O su kuklumu, darbstumu, paprastumu karjera visur padarysi. Blogiausiu atveju, persoksi i kita vezima galimybei atsiradus.

Andrius ( May 11, 2009 at 6:27 PM )

nu va, sakiau.

Skiesta ( May 11, 2009 at 6:28 PM )

O siaip tai, vertybes yra tai, ko pas tave nera. Neturi, todel pavydi.

Andrius ( May 11, 2009 at 6:32 PM )

Andriau,

Apie kokią pabaigą tu šneki? Nejaugi nori man pasakyti, kad mirštu? 🙂

Žinoma, kad viskas kainuoja, bet nejaugi tu nori pasakyt, kad jei aš tik sėdėčiau namuose ir mokyčiausi neleisdama nė skatiko, būčiau laimingesnė ir turtingesnė? Sutaupyčiau kelionei į Turkiją galbūt netgi, ane? Būtų axujenas gyvenimas tada mano, pizda. Taip kukliai blet taupai, o po to kaifuoji pliažuose dešimt dienų per metus.

Sorry, bet man vertybių puoselėtojai atrodo liguisti sektantai.

evelina ( May 11, 2009 at 6:43 PM )

Matai, pinigai yra licencija gyventi. Negalima niekinti zmoniu, kurie su sia licencija elgiasi pagarbiai.

Andrius ( May 11, 2009 at 6:49 PM )

aš nieko neniekinu. bet kodėl tu manai, kad hmmm, sakykim, darbštumas yra vertybė? kas sugalvojo tokią normą? normos motina? kas tau pasakė, kad kuklumas irgi yra vertybė? man iškreiptai atrodo tariamos vertybių sistemos taisyklių laikymasis. aš vertinu žmones, kurie geba išsisukti iš visur nepajudindami piršto. ir laimingai sau gyvena. vat čia tai talantas. o arti, tai ir kiekvienas tamsuolis geba. o kas jiems belieka?

BLOGIS IS NEW GĖRIS.

evelina ( May 11, 2009 at 6:53 PM )

Jeigu tai yra objektai wannabe, tai, zinoma, jie yra blogis. Antra vertus, darbas yra egzistencijos pagrindas, tik dabar iskreiptas nerealiai, todel dauguma ji ir niekina. Greiciau – prabanga, uz kuria reikia moketi. Aisku, tada geriau nedirbti. As ir nedirbu.

Andrius ( May 11, 2009 at 7:05 PM )

ir aš ne 🙂

evelina ( May 11, 2009 at 7:06 PM )

jo jo, darbas egzistencijos pagrindas, žmogų iš beždžionės padarė ir apgyvendino Lietuvos kaime. Hip hip hurei.

yshtabi ( May 11, 2009 at 7:35 PM )

Nelok ant Lietuvos kaimo. Zeme buvo pagrindine vertybe, kuri pramisti leisdavo. Ir liko tokia.

Andrius ( May 11, 2009 at 7:53 PM )

Ir vaabsce, pasakyciau, kokie ten pokyliai vykdavo, kaip dabar prisimenu, tavo kaimuose, tai ner zodziu. Uzpavydetum perkamosios galios tokiems baliukams ruosti. Dabar, aisku, viskas susikta ir merdi.

Andrius ( May 11, 2009 at 7:56 PM )

😀 jo jo, su kiekvieno lietuvio pareiga yra su šakėm prieš tikrą brolį eit dėl tos žemės. Vertybė.

yshtabi ( May 11, 2009 at 7:57 PM )

Bet ir valstietiškas Jūsų mąstymas, Andriau. Tikriausiai būsite koks nors patriotas. Aišku, tame nėra nieko blogo, bet pripažinkime – tai jau šiokia tokia diagnozė.

Jo, tu teisus, žemė visada buvo lietuvių sakralizuojama ir sudievinama. Bet dabar yra XXI amžius ir maisto mes galime nusipirkti “Maximoje”. Todėl žemės darbai – nebūtini, u know?

Man atrodo, kad tau nepakenktų amerikietiškos popkultūros kursai Las Vegase. Pamirštum gal tas nesąmones pagaliau.

evelina ( May 11, 2009 at 8:19 PM )

Taigi ne patriotas, dieve tu mano, o realistas. Sakralizuojama ir dievinama, nes tai buvo ir yra materialine vertybe. Taigi viskas is zemes ateina. Net ir i Maksima.

Popkultura yra sudas. Tai tik daug aplinkui priesu, kurie stengiasi atimti tavo.

Andrius ( May 11, 2009 at 9:40 PM )

kaip sako mano draugas – “apsišiksiu iš juoko ir taip patręšiu brangią lietuvos žemelę.”

evelina ( May 11, 2009 at 9:44 PM )

Jo, gali pritupti ir sikti. Nes tavo. O kur tai mieste padarysi? Turesi moketi kaip miela!

Andrius ( May 11, 2009 at 10:19 PM )

nežinau. šikite jūs, kur tik norite.

evelina ( May 11, 2009 at 10:51 PM )

Taigi tau irgi aktualu. Tu net pamyzti negali nepritupus.

Andrius ( May 12, 2009 at 1:11 AM )

o kas tau sakė, kad aš myždama arba šikdama žadu gerinti lietuvos žemės ūkį? nė už ką. ahaha, pasvajok.

evelina ( May 12, 2009 at 1:18 AM )

Komentuok

TrackBack URL :

pagetop

  • Sena blogo versija su komentarais

  • Čia
  • Maistas Ausims Instagram’e

    Instagram
  • Blog’o autorė Instagram’e

    Instagram

  • Archyvai

  • Maistas Ausims on Facebook