Tūlikai ir blogi žmonės arba paaiškinimas, kodėl dažnai tenka apsimesti biatch

2013-05-13 | 09:39 | An Issue to Discuss, Inner city life
13

Neseniai variau į tokį food festą Amsterdame, kuriame buvo milijonas žmonių ir dar daugiau maisto. Visas parkas buvo sausakimšas ir užkimštas viskuo, išskyrus tūlikus. Nu, galvoju, reikia man prasibraut pro tą minią ir nueiti į kokio kabako tūliką. Vieši tualetai buvo kitoje pusėje ir gana toli, kaip ir kabakai, todėl savaime suprantama, pasirinkau antrą (kvapnesnį) variantą.

Einu į vieną kabaką – WC is our of order. Ble. Nu bet žinau, kad ne vienas jis ten yra. Einu į antrą kabaką – minios žmonių, kilometrinė eilė, ypač prie moterų tūliko. Na, žodžiu, kaip visada. Pamaniau, kad jeigu čia visi laukia, tai matyt, daugiau nėra kur eiti. Pašnekėjau dar su eilės gale stovinčia moteriške. Paliūdėjom apie eilės ilgį ir kito kabako WC buvimą out of order. Po minutės numojau ranka ir nusprendžiau kilometrinėje eilėje vis tik nestovėti. Gal dar kažką rasiu. Tą kažką radau jau už kampo, po 15 sekundžių. Kabakas su mažai žmonių ir gerai įrengtu, nauju ir švariu tūliku. Jokių eilių. Valiooo!

Grįždama atgal pamaniau, kad gal reikia užeiti į ankstesnį kabaką ir moteriškei, su kuria šnekėjau, pasakyti, kad va už kampo yra tūlikas be eilių. Žodžiu, norėjau gražų gestą padaryt, bet… nepadariau. O nepadariau dėl labai paprastos priežasties. Labai didelė tikimybė, kad ji palaikytų mane kažkokia prisiplakėle beprote, kuri kabinėjasi prie žmonių tualetuose. Nes juk jeigu nori padaryti kažką gero ir kažkam palengvint gyvenimą, būtent tu būsi THAT CRAZY PERSON. Juk nenormalu yra vargintis užeiti į patalpą, kurioje nieko nepamiršai ir nepažįstamam žmogui kažką patarti. Kas gi taip daro? Tik kažkokie ligoniukai psichiniai gali taip sugalvot.

Tos mintys mane šiek tiek nuliūdino, nes supratau, kad į visuomenės normas pataikysi tik būdamas kiek įmanoma savanaudis, kurį domina kitus išnaudoti ir galbūt dar patrytpi jiems ant galvos. O vat jei nori kažkam padėt, tai daugumai atrodys, jog pabėgai iš beprotnamio. Arba mažų mažiausiai neturi draugų ir iš desperacijos būni kitiems perdėtai geras kaip koks Robino Williamso herojus filme One Hour Photo. Sad sad.

 

Komentarai

pagaliau, blet

Paulina Grigaliunaite via Facebook ( May 13, 2013 at 9:50 AM )

Aš taip darau, bet man tai smagu būti creepy crazy person, asmeninio pasirinkimi dalykas. Bet reakcijų visokių būna 😀

apyt ( May 13, 2013 at 9:54 AM )

100% true Biatch x

Zivile Riepsaite via Facebook ( May 13, 2013 at 9:55 AM )

drįsčiau nesutikt su autorium šįsyk. Rūpinkis savimi, besirūpindamas kitais. Reiškia, kad jei žmogus jaučia malonuma padėdamas, patardamas ar kaip kitaip gerą darantis kitam, jis tai darys dėl savo pasitenkinimo, nesvarbu ką viena iš dešimt burnų suburbės, ar vienos iš dešimties akys sušnairuos. Čia daugiau pasiteisinimas pačiam sau, kad “nepadariau, nors galėjau,Bet kad mano pagalba niekam nerūpi, o maža to, palengvinus kažkam gyvenimą dar išvadins nevispročiu”. Rūpi. Reikia. Ir svarbi KIEKVIENO pagalbą viens kitam. : ) Normos nėra kas kita, kaip mes patys. Norime pakeisti normas, pakeiskime save!

kairėn. ( May 13, 2013 at 10:06 AM )

nepasakyčiau, kad šiuo atveju man reiktų kažkokio pasiteisinimo, nes faktas, jog tikrai NEPRIVALAU kažkam kažką daryti, jei to pati nenoriu.

tačiau aš manau, kad gal pakaks būt geriems savo draugams, nes save dalindamas į kairę ir į dešinę tik pervargsi, o dar ir įvertintas nebūsi. 🙂

Evelina ( May 13, 2013 at 10:09 AM )

Neeežinau, aš tai džiūgauju, kai tokių “crazy” atsiranda. Kai būna, atsiveja per visą platformą tik tam, kad pasakyt, kad neteisinga kryptim einu ir kad mano traukinys stoja kitur ir atvažiuos po minutės:)

Egle ( May 13, 2013 at 10:14 AM )

oi ir mane kaip džiugina! 😀 pamenu kažkada mane nukritusią pakėlė nuo dviračio, tai apkabinau tą moterį/mergą. ;DDD aišku, girta buvau, dėl to ir kritau.

bet aš čia labiau šnekėjau apie daugumą. apie tą daugumą, kuri stebėdama kaip ką nors muša gatvėje tik nusisuks ir nueis savo keliu.

Evelina ( May 13, 2013 at 10:17 AM )

tai va kai nustosime save neva “tausoti” ir palikti tik sau ir draugams, ir jausimės, kaip gyvūlyne. Daryti gera nepavargstama, manau tai turėtų būti prigimtinis kiekvieno gyvenimo būdas. Na, bent jau aš jaučiu tokį turinti, ir net nusivylimo žmonėmis momemntais susimąstau, kad gal žmogus taip durnai elgias, nes nežino kaip išties reikia, gal galiu padėti.
Skambės gal keistai, tačiau kito žaizda man skaudesnė, nei mano.. Arba, kito troškulys man troškesnis, nei mano.. Nesakau, kad tai gerai ar blogai, tiesiog pasidalinu savo thoughts. : ))

kairėn. ( May 13, 2013 at 10:52 AM )

blemabočki. už mano skausmą man skausmingesnis tik mylimų žmonių skausmas. o visų kitų skausmui – tolokai iki manojo 😀

Evelina ( May 13, 2013 at 10:55 AM )

va tas lietuviskas charakteris ‘ o ka apie mane pagalvos…creepy, cary,sexy ar white mug?’…susirauki ir nueini. o po to visa vakara galvoji,ka gi tu padarei ir dar i bloga parasai, kaip apie tave galbut pagalvojo, o idealiu atveju-kaip galetu pagalvoti, bet nepagalvojo, nes tu nusimyzai 20 min anksciau nei kazkas kitas. hahaha, you re mug xx

blogas zmogus ( May 14, 2013 at 3:45 AM )

O tai kaip čia dabar gaunasi. Išskiri vieną žmogų iš visos eilės ir tik jam pasakai apie wc be eilės ar atėjęs praneši visiems garsiai? Ar tas vienas žmogus dabar jau tapo geresnis už kitus, nes tu ką tik su juo susipažinai. O šiaip dabar gaunasi, kad nepranešdama, nei jai, nei visiems kitiems pasielgei nesavanaudiškai, nes juk jautiesi nelabai gerai, kitu atveju butum pasitenkinus kaip padariusi gerą darba “ach kokia aš gera” ir nuskrendi lyg ant sparnų.

Lucy ( May 14, 2013 at 8:37 AM )

aš jaučiuosi žiauriai achujenai, nes nusimyžau greitai, o kiti ne. ir jokios sąžinės man negraužia, jūs gal skaityti nemokat. taip, norėjau išskirti vieną žmogų, nes su juo šnekėjau. nes jei pasakyčiau visiems, tai tada ir kitame tūlike būtų eilė. tai koks pointas tą daryt?

jau kam kam, bet man tai tikrai nelabai smarkiai rūpi, ką apie mane pagalvos. šitas postas yra apie tai, kad kam man vargintis kažką daryti gero, jei iš to bus daugiau žalos nei naudos. aš visą vakarą galvojau ne ką AŠ padariau ar ko nepadariau, o galvojau apie žmonių paniatkes, su kuriomis susidūriu kiekvieną dieną ir kurios dažnai yra vimdančios (kaip jums pvz., maniškės).

nesuprantu, kaip gali kažkam graužti sąžinę, kad nepasakei kažkam kažkokio šūdo? nu mane jūs, kai kurie komentatoriai, stebinat. čia jei kažkam turi graužti sąžinę, tai kitiems. kad jie yra nepakankamai geri, kad dalinčiau jiems savo meilumą. 😀 o kažkoks tūlikas čia tik mažytis pavyzdėlis, gyvenime rimtesnių situacijų būna.

Evelina ( May 14, 2013 at 9:40 AM )

Matosi, kad gyvenimas grazus, tai aisku apie nesamones rasai, plyzzz come back, spice things up!

joo ( May 16, 2013 at 1:56 AM )

be šansų. aišku, kad visi laukia mano dramos vien dėl gero posto. tikiuosi, kad nesulauks 🙂

Evelina ( May 16, 2013 at 10:44 AM )

jo, man tai sake, kad amstery, kaip ir vilniuj, “people are so full of themselves”. tai nu aisku, kad tokiu atveju padet kitam yra neetiska. kaip manai, ar tai koreliuoja?

kkkk ( June 2, 2013 at 2:41 AM )

manyčiau, čia prastas palyginimas. vilniaus ir amsterdamo žmonės – kaip diena ir naktis.

o ir priekabos gaidėle komentare man pasirodė ne vietoje. 😉

Evelina ( June 2, 2013 at 11:36 AM )

P.S. labai man įdomu, kas iš čia esančių mano vietoje būtų ėjęs tai bobai kažką sakyti. esu įsitikinusi, kad niekam net nešautų į galvą tokia mintis. ir nebūtų problemos.

Evelina ( June 2, 2013 at 11:38 AM )

ai ne, priekabos tai ner jokios cia. galbut tik pasirode taip. as pagalvojau apie ta skirtuma tarp miesto ir provincijos, nes bent jau lietuvoj jis atrodo labai ryskus. as pati didziaja laiko dali praleidus vilniuj, tik isvaziuodama suvokiu, kad arogancijos lygioj vietoj labai daznai ten netruksta 🙂 ta pati draugas olandas (ne is amsterio) pasake, kai jo paklausiau, kodel jam amsteris ne prie sirdies. na as pamaniau, kad tas miesto kulturinio ar kokio ten centro statusas valstybeje to miesto gyventojams prideda kazkokios isivaizduojamos vertes. pazistu cia 2 lietuves, kurios is savo kaimu tik atsikrauste i vilniu studijuot, ir kai ju paklausia, is kurio miesto jos yra tai atsakymas buna toks “from vilnius, the capital”, o balsuose atsiranda viena kita pasitenkinimo savim gaidele. muahahah. nu tipo, esme ta, kad buti “is vilniaus” lietuvos kontekste yra labai kul, kas galbut galioja ir su amsteriu. nors amstery, as tiesa sakant, nesu praleidus pakankamai laiko, kad galeciau kazka komentuoti apie miesto charakteri, bet is draugo pastebejimu supratau, kad jis omeny turi turet kazka panasaus.

kodel as ta arogancija paminejau, tai as manau, kad ji atspindi sioki toki susvetimejima tarp zmoniu ir reiskia distancijos islaikyma, na nes ji pati, arogancija, dalykas yra distancijuojantis, t.y., ji atlieka skirtingu statusu nurodymo funkcija (nevarbu, kokie tie statusai yra is tiesu, ir kas kam reiskia statusa). na ir tas abejojimo del pagalbos kitam atvejis (na juk kilo tokia mintis ir buvo suabejota!) ir galetu atspindeti bedra tos socialines terpes, taigi, galbut, nebent miesto, atmosfera siuo klausimu. t.y, atsiranda nuoroda i butinybe islaikyti distancija tarp individu, nes tokia yra norma (nenormalu butu eiti padeti).

arogancija, tai, man rodos, tiesiog yra vienas is viso to atributu. atleisk, kad nuo to pradejau komentara, nes suprantu, kad gali atrodyti izeidziai. man tai px, as nesakau, kad tai yra gerai ar blogai, tiesiog norejau paklausti Tavo, kaip amsterio ekspertes, nuomones, na, tipo ar taip yra is tikruju. :))))

kkkk ( June 2, 2013 at 3:17 PM )

haha, ponėla dabar viską. 😀 na, žinok, jei atvirai, tai nepastebėjau tos amsterdamiečių arogancijos, bet taip gali būti dėl to, kad aš čia esi kaip ir ne iki galo vietinė.

o tie visi, kurie mano, kad yra kietesni už kitus vien dėl to, kad kilę aš vieno ar kito miesto, tai yra didžiausi kaimiečiai. kaimas iz the state of mind, o ne iš kur esi.

Evelina ( June 2, 2013 at 3:36 PM )

Komentuok

TrackBack URL :

pagetop

  • Sena blogo versija su komentarais

  • Čia
  • Maistas Ausims Instagram’e

    Instagram
  • Blog’o autorė Instagram’e

    Instagram

  • Archyvai

  • Maistas Ausims on Facebook