Psichologija MAN

2011-06-09 | 21:36 | An Issue to Discuss
12

Kažkada čia ant dienų, besivoliojant lovoje, man iškilo vienas klausimas. Ar Lietuvoje populiarios psichologo/psichoterapeuto/kitokio sielos ar smegenų daktarėlio paslaugos? Net kažkaip sumąsčiau, kad ir man tokios nepakenktų. Gal išgydytų kai kurias mano fobijas. Pagrindinė turbūt būtų insektofobija. Taip pat mirities baimė. Dar nekenčių vandens telkinių, šalia kurių nėra saugios tvoros ar kokio borto. Vilniuje gyvenau tryliktam aukšte – kol balkonas buvo neužstiklintas, jausdavausi ten gana nejaukiai.

Bet labiausiai norėčiau išsigydyti perdėtą gėdos jausmą. “Hohohoho” – pasigirsta anonimų balsai. Kad ir kiek, atrodo, galėčiau sau leisti… giliai širdyje esu kukli kaip mano Feisbuko draugų sąrašas. Nekenčiu gėdos jausmo, o jis mane kankina pernelyg dažnai. Tai ką nors ne taip pasakau, tai kas nors kitas kažką ne taip pasako. Man gėda už save ir už visus. Aš esu kaip GĖDOS JĖZUS, blet. Už visų nuodėmes pasigėdysiu. Fū.

Kalbant apie psichologo paslaugas, manau, kad tai nebloga idėja, jei nori, kad kažkoks dalykas nustotų tave slėgęs. Jo, bet… O ar nebus taip, kad tie apsilankymai tave dar labiau slėgs kaip faktas, kad lankais. Taip ir įsivaizduoju save einančią pas pasichologą. Net nuo minties imu dusti iš gėdos.

Žodžiu, niekur aš neinu (niekada ir neplanavau), bet į pradžioje pateiktą klausimą ATSAKYKITE MAN.

Komentarai

Įsivaizduok, kad gėda yra koks nors padaras, užsivadink jį kaip nors . Kiekvieną kartą kai jis ateis sakyk: eik iš čia, žinau kad tu nori man pakenkti ir tu esi tik išsigalvojimas, jei nekreipsiu į tave dėmesio, tu pranyksi, tada nukreipk dėmesį kur nors kitur.

unch ( June 9, 2011 at 11:57 PM )

Lietuvoj populiaresnės raganų, Taro kvortų ir kitų hororskopų paslaugos.

internetinis_vyras ( June 10, 2011 at 9:00 AM )

e būrėjos – zjbs 😀

Evelina ( June 10, 2011 at 9:56 AM )

Bet jos negali išrašyt nei tazepamo, nei zolofto 😉

internetinis_vyras ( June 10, 2011 at 11:11 AM )

bijočiau aš sėst ant tokių…

Evelina ( June 10, 2011 at 2:04 PM )

Čia manau ne tave vieną tokie bug’ai kankina -visi XXIa. vaikai esam bent kiek kompleksuoti ir/ar išklerę. Ir apie psichologą pagalvoja(m) ne vienas.

Manau, diagnozė būtų perdėtas prisirišimas prie materialaus pasaulio. Na taip, juk mes išsimokslinę ir ‘žinom’, kad religija tik silpniems (tiems, kuriems reikia, kad viskas jiems būtų paaiškinta, juk taip?). Tada kažkaip savaime visiškai atsiribojam nuo jos ir nebemokam išlaikyti balanso – ko gero, jei reiktų padaryti asmeninių savybių sąrašą be didesnės gėdos dauguma įrašytumėm

3. Materialistas

O įdomu keli įrašytumėm

2. Dvasingas

Čia gal atrodys, kad skleidžiu propagandą (o be reikalo, juk kalbu apie no name religion), bet faktas, kad kai nėra kam ‘išliet širdies” (nemėgstu poetinių išsireiškimų, bet ką padarysi) arba iš ko gauti patikimą patarimą, tai pamąstau…..

1. Ar tokia jau nevykėlė, kad draugų neturiu???
2. Norėčiau šokolado ir psichologo. Tik nežinau, kurio labiau,
3. O blemba, jei būčiau normali katalikė, galėčiau bent pas kunigą nueit! Arba pasimelst.

O ką daryt, kai esu-i tokia ”racionali” ir pokalbis su kunigu nelimpa?

Gal pamėgint kitą kelią link…Dievo (?). Juk iš esmės visos religijos kalba apie tą patį, tik vienos turi Adomus, kitos turi Ramas. Belieka išsirinkti.

Ką galėčiau parekomenduoti, tai “Karmos diagnostiką” – iš dalies daug susijusią su what goes around, comes around. Kadangi energetika ir karma tikėjau visuomet, tai man buvo pakankamai priimtina. Aišku, ten minimas ir Dievas, kas iš pradžių mane, kaip ”šventinę katalikę” kažkiek trikdė, bet po to…nebe. Na, čia mano nueitas kelias…

Kažkaip visiem norėčiau palinkėti surasti priimtiną būdą, kaip siekti bent kažkokio balanso Materija:Dvasia. Nes tas norėjimas nueiti pas psichologą, tikintis, kad jis viską išspręs, tai ooooi koks artimas. Ir tikiuos – pagydomas.

Neringa ( June 10, 2011 at 4:38 PM )

Kažkurią iš tų “Karmos diagnostikų” esu skaičius penkiolikos. Dabar nei dievai, nei kosmosai, nei kas kitas nelimpa. Bet tame randu tik vieną minusą – vaikystėj galvojau, kad numirusi eisiu į dangų, o dabar galvoju, kad mirtimi mano kelionės ir pasibaigs. Tai vat gaila kažkaip, kad ne amžinybė liko. O juk taip norėčiau būt nemirtinga.

Evelina ( June 10, 2011 at 5:18 PM )

kartais psichologai buna visiski dalbajobai, nesitiki, kad tai zmogus galintis “‘padeti”.
man pasitaikydavo kazkokios durnos, baisios , kompleksuotos bobos.net norejosi joms kazka patarti, nes vaizdelis apgailetinas.arba as jau visai is proto isejau.

mmm ( June 10, 2011 at 9:57 PM )

Lol! O ką įdomesnio yra patarusios?

Evelina ( June 11, 2011 at 9:14 AM )

Geriau eit ne pas psichologą, o pas psichoanalitiką – daug naujo apie save galima sužinoti 😀

Indrė ( June 13, 2011 at 12:13 AM )

Pas tokį kaip nuotraukytėj tai tikrai eičiau. Patikimas ir profesionalus atrodo.

Dovile ( June 13, 2011 at 1:52 AM )

psichologas, psichoanalitikas, psichoterapeutas… šitoj vietoj konkrečių pareigų nebuvau nustačius. 🙂

O TAI GAL ESAT KAS BUVĘ PAS KĄ NORS?

evelina ( June 13, 2011 at 8:12 AM )

Geriausiai visAs ligas išgydo sektos 😉 ten patys geriausi psichologai trinasi.

petras ( June 13, 2011 at 11:55 AM )

Tiesa, dar, jei labai nori kas pasiknisti smegeninėje (nesvarbu – savo ar kitų), tereikia po kiekvieno atsakymo į kokį nors klausimą (geriausia į kokį “be ryšio”) paklausti – “o ką tai sako apie Jus (mane)”. Galima tęsti iki begalybės. O rezultatas toks pat, kaip apsilankius pas psichologą. Nes iš esmės tai tik robotas, kartojantis šitą klausimą.

Agne ( June 13, 2011 at 7:31 PM )

kai nera su kuo pasikalbet apie niekus, tai galima pas psichodaktara nueit, bet kai zmogelis serga tai pades tik vaistukai! beje ,kai kuriuos su alkocholiu sumaisius, gaunasi neblogas psichotropinis derinukas. nebrangus narkotikai namu salygomis

mmm ( June 13, 2011 at 11:57 PM )

kai kuriem žmonėm psichologo konsultacijos dar labiau pablogina padėty.. Pats tas atvirumas su nepažįstamu žmogum juos dar labiau sugniuždo ir dar labiau pakenkia..

meskuts ( October 7, 2011 at 1:36 PM )

žinai konkrečių pavyzdžių?

Evelina ( October 7, 2011 at 1:39 PM )

Komentuok

TrackBack URL :

pagetop

  • Sena blogo versija su komentarais

  • Čia
  • Maistas Ausims Instagram’e

    Instagram
  • Blog’o autorė Instagram’e

    Instagram

  • Archyvai

  • Maistas Ausims on Facebook