Nyžajsk jausmajs, ponial

2009-05-10 | 00:43 | Gyvenimo tiesa
10

Jau nuo neatmenamų Bizantijos imperijos laikų žmonėms, gyvuliams, žemės kirminams ir kitiems mūsų planetos gyventojams buvo gerai žinoma, kad neištikimybė – negeras dalykas. Tačiau apie tai, kaip reikėtų traktuoti neištikimųjų bendrininkus (t. y. tuos, kurie nieko neišduoda, bet šoka jonvabalių meilės šokį su įkalintaisiais santykių narve) pradėta kalbėti tik 1487 metais, inkvizitorių vadovėlyje “Raganų kūjis”. Knygoje kalbama apie žmones, mėgstančius daužyti/valdyti kitų žmonių likimus. Anuomet juos vadindavo eretikais, nes jie atseit tikėdavo ne tomis vertybėmis, kuriomis reikia. Tuo metu valdingumas ir pislumas dar nebuvo laikomi dorybe. Žmonės labiau vertino kilnumą, atsidavimą bei saviapgaulę. Turgavietėse buvusios prostitutės prekiaudavo nekaltybės diržais. Pasak naujausių “Dabartinės lietuvių kalbos žodyno” leidimų, dabar tokios moterys vadinamos raganomis, o vyrai – donžuanais (rečiau – alfonsais). Šiais laikais jų nėra tiek jau daug. Raganos ir donžuanai gimsta kiekvieno amžiaus 87-aisiais metais. Toks skaičius pragaro valdovų pasirinktas neatsitiktinai. Būtent 87-aisiais Lietuvą ištiko krikštas (1387) ir pirmą kartą buvo išspausdintas minėtasis “Raganų kūjis” (1487). Taigi šiuolaikinių pabaisų gimimo liudijimuose galima rasti skaičių “1987” (būtinai patikrinkite savo “Facebooko” draugų skiltį “info”).

Apie juos neseniai rašė netgi The New York Times – “they’re getting off on power”, o štai Vakaro Žinios liūdnai pranešė, kad “demonai degtinę geria dažniau nei kitų visuomenės sluoksnių respondentai”. Statistikos duomenimis, raganos kartą per porą metų mėgsta pažiūrėti į svetimus bernus. Tačiau kai šie atsilaisvina, raganų interesas sumažėja iki nulio. Kaip rodo Adomo, Ievos ir Evelinos patirtis, uždraustas vaisius – daug skanesnis. Tačiau inkvizitoriai (g. 1981) nenori girdėti jokių pasiaiškinimų. Šią patologiją turinčius žmones jie teisia viešai Katedros aikštėje ir spaudoje vadina geimeriais (mėgstamiausias žaidimas – “Playing with Fire”). Nors žurnale “Psichologija TAU” teigiama, jog žaisti jausmais mėgsta abi priešingos stovyklos.


Mergaitė (spėjama, auganti ragana) ir vyras žaidžia kroketą.

Kita vertus, niekas niekuomet nepyktų dėl kažkokių ten žaidimų. Bet esmė yra tame, kad žaidėjai net ir dalyvaudami žaidime sąmoningai, prieš žaidimą pamiršta susitarti dėl taisyklių. Net ne dėl taisyklių. Kokios gali būti taisyklės, kai vienas prieš lošdamas partiją varo į “Žaislų planetą”, o kitas – į golfo aištelę?

Mergaitė ir vyras žaidžia kroketą po “Monopolio” partijos.

Jau daugelį metų bene populiariausias pasirinkimas žaislų parduotuvėse – ne itin romantiškas stalo žaidimas “Monopolis”. Jame viskas sukasi vien tik apie pinigus, butus Vilniaus, Londono, Berlyno, Niujorko ar kito didmiesčio geriausiuose rajonuose ir pan. O štai nedidelei daliai damų kažkodėl patinka elegantiškesni sprendimai. Pvz., kroketas. Nuotraukose matyti, kaip reikia žaisti šį žaidimą. Akivaizdu, jog žodis “flamingas” etimologiškai yra glaustai susijęs su žodžiu “falas”. Statistikos departamento duomenimis, ištekėti besiruošiančios moterys renkasi dar neįprastesnį variantą – taip vadinamąjį “bridal camp” (google it). Ten jos žaidžia kareivėlius.

I’m done. O Jūs čia galit sau  ir toliau pramogauti. Nors ir NAMUS sužaiskite. Tuo tarpu aš dar kartelį pabandysiu atsipjauti pernai užšaldyto literatūros mokslo pyrago gabaliuką. Nesąmonių fone:

Žiauriai užšalęs. Man atrodo, tuoj sulūš peilis. O aš taip ir liksiu alkana.

picture-19

Komentarai

BREAKING NEWS:

Tavo vardas:
morales myletojai ne
Dėstyk: *
tavo blog’as keiksmingas moralei ir sveikatai. daugelis cia apsilankusiu pradeda dazniau keiktis ir dar dazniau paeistuvauti.

WOOHOO!!!

evelina ( May 10, 2009 at 1:15 AM )

Pizdec, moraline kurva

Deeelaila ( May 10, 2009 at 3:52 AM )

aš manau, ji nepiktai:)

evelina ( May 10, 2009 at 3:54 AM )

ziauriai geras postas.
Siandienai pradet kaip tik kazko tokio ir ieskojau.

miau ( May 10, 2009 at 2:46 PM )

dėkoju

evelina ( May 10, 2009 at 2:49 PM )

ir apskritai dykai cia svaistai savo talenta rashyt.
rashyk knyga ir bus – ir babkiu, ir batu, ir tashiu.

miau ( May 10, 2009 at 7:17 PM )

bet manyje talentą įževlgia kokie du žmonės, įskaičiuojant tave.

evelina ( May 10, 2009 at 7:19 PM )

aš pradedu rašyti, rašydama pradedu nervintis, sustoju kažkur aklavietėje ir rašymo procesas tuom ir baigiasi. tada perskaitau, ką prirašius buvau ir pamatau, kad šūdas. tada sugalvoju naują rašliavą, bet vėl pradedu nervintis, vėl nesigauna kažkas. ir taip ratuku.

apie ką rašyt dabar?

evelina ( May 10, 2009 at 7:22 PM )

Sitas tekstas super. 🙂 Ironizuotas mokslinis stilius, sakyciau. 🙂 patarimas: stenkis pati savo galvoje nesureiksminti rasliavu, tuomet jos iseis geriausios. Juk todel ir “sustoji kazkur aklavieteje”, kad manaisi rasanti “kazka rimtesnio, kazka geresnio”. O tavo blogo postai neretai buna, nepabijokime to termino, genialus ir verti komplimentines pozicijos. O juos juk rasai per daug nemastydama apie PATI RASYMA, o tiesiog lieji mintis. Zodziu, rasydama knyga isivaizduok, kad rasai i bloga.

Corot ( May 10, 2009 at 9:50 PM )

Tu visiškai teisi. Nes aš dabar rašau vieną tekstą į blogą ir galvoju – “davai nedėsiu jo į blogą, bet įdėsiu į knygą”. Ir kai taip pagalvojau, mano smegenyse įvyko STOP. Nebegaliu rašyti.:) Nu, bus matyt, kažkur kažką parašysiu.

Beje, aš net nežinau, kurie mano postai yra genialūs, nes man labiausiai patinka tie, kurie sulaukia mažai komentarų ir atrodo niekam neįdomus. Šitas postas turėjo būti vienas iš jų. Tokius kaip šitas aš pati mėgstu labiausiai, bet nelabai praktikuoju, nes didžioji dauguma skaitytojų mėgsta šūdą, pletkus, purvą. Aš ir pati mėgstu skaityti Delfio komentarus. Tai čia identiška situacija, manyčiau. Dažniausiai varau popsą sąmoningai ir specialiai.

Kur mano batai ir bybiai? 😀

evelina ( May 10, 2009 at 9:57 PM )

Aš esu teisus, o ne teisi. 🙂

Kas yra genialūs postai, sunku pasakyti, nes šią sąvoką kiekvienas savaip suprasti gali.

Man ir tokie postai kaip šis – jau arti genialumo. dar patikdavo bytchypedia (vien pavadinimas koks!). Gaila, nebėra jos, bet popsėjančiame pasaulyje tai suprantama. Kai pamatai, kad šūdas domina kaimo skaitytoją, apima lengvas tingulys ir imi kepti/varyti/virti/trupinti/gaminti greitąjį popsą.

Linkiu neaptingti galutinai. 🙂

Corot ( May 10, 2009 at 11:00 PM )

Oi atsiprašau 😀 na, tavo nikas – belytis. tai susipainiojau.

Bitchypedia nemirė, gal tik kažkiek išsisėmė, bet aš neabejoju, kad dar atsiras, ką į ją dėti. Be to, bitchypedios postams reikia daugiau laiko skirti ir pagalvoti. Todėl man paprasčiau rašyti postus apie kasdienio gyvenimo aktualijas ir kas ant liežuvio galo.

Ai aš apie tuos kaimiečius esu prirašius kažkiek. gal įdėsiu kada nors. Dabar rašau apie VERTYBES agrinės kultūros paveiktų žmonių.

evelina ( May 10, 2009 at 11:06 PM )

😀 oho, įdomu įdomu. Mesk tyzerį kokį.

Corot ( May 10, 2009 at 11:13 PM )

mes rašysime apie aštuoniolikmetes lovoje. susilauks pasaulinės šlovės tas tekstas, oi susilauks. kaip gailutė gal net .

avis ( May 10, 2009 at 11:23 PM )

šiaip ten šūdas, bet nu va:

Niekam ne paslaptis, kad nuo senų senovės lietuvaičiai buvo žinomi kaip valstiečių tauta. Ačiū Dievui, šiandien esame kažkiek paveikti vakarietiško industrinio purvo, tačiau jis turbūt niekuomet neužgoš smegenyse užsilikusių agrarinės kultūros vertybių. Nes nepatikliam kaimiečiui šūdo neįkiši.

Kuklumas, paprastumas, darbštumas – trys pagrindiniai žingsniai, darantis karjerą kaimo troboje ar kolektyvinių sodų bendrijoje. To kaimiečiai buvo mokomi jau nuo ankstyvos vaikystės. Mama (o vėliau ir mokykla) vertė juos skaityti Jono Biliūno kūrybą, kuri atseit turėjo nušviesti vaiko vidų. Ant kaktos kiekvienam buvo privaloma užsirašyti po vieną NORMOS MOTINOS įsakymą. Pasirinktinai: “estetiška yra tai, kas etiška” arba “gražu yra tai, kas moralu”.

ir tikriausiai labai daug nesiplėsiu, nes mokytis reikia 😀

evelina ( May 10, 2009 at 11:25 PM )

gailutė arba vintage žiurkė 😀

evelina ( May 10, 2009 at 11:25 PM )

Ko mokytis reik?

Corot ( May 10, 2009 at 11:41 PM )

lietuvių literatūros istorija (XX a. pirma pusė) ir dialektologija. EGZAI 🙂

evelina ( May 10, 2009 at 11:43 PM )

A, tad nenuostabu, kodėl mintys apie agrarinę kultūrą pas tamstą.

Corot ( May 10, 2009 at 11:47 PM )

PALIUBOMU.

bet gyvenimas lietuvoje irgi tą skatina.
skatyna 😀

evelina ( May 10, 2009 at 11:48 PM )

Aš tai apie estetines meno teorijas skaitau ble ir supratau, kad pasakymas “stalas yra stalas” nėra toks debiliškas, kaip gali pasirodyti. “Stalas yra stalas dėl to, kad jis yra ne kas kita, o STALAS visa savo esybe. O jei stalas yra karvė, tai yra menas”, – pasakytų koks astuntojo desimtmecio meno filosofas.

Corot ( May 11, 2009 at 12:21 AM )

ahaha. ble. aš tai apie meną nieko neišmanau, bet man atrodo kad tie, kurie plepa apie meną ir visokį ten meniškumą įžvelgia, kur jo nėra, NEIŠMANO APIE MENĄ DAR LABIAU. chudožnikas.

evelina ( May 11, 2009 at 12:25 AM )

Jie ne tik kalba, bet ir traktatus parašo, kuriuos po šimto metų studentams reikia skaityti ir gadinti kepenis kavos litrais. Mat vieniems vienoje vietoje meniškumas, kitiems – kitoje.

Corot ( May 11, 2009 at 12:33 AM )

po penkių minučių aš irgi publikuosiu savo šūdų traktatą. 😀

tai, blet, PŠEPRAŠANT mano literatūriniuose moksluose tokių meniškumo paieškų turbūt daugiau, negu bet kur kitur.

evelina ( May 11, 2009 at 12:35 AM )

Žinau žinau… pats krimtau. Dialektologija…o Die. Tarmės. Atsimenu, pas mus jei studentė mokėdavo kokią nors tarmę, jai pakeldavo pažymį dviem balais egze dialektologijos.

Corot ( May 11, 2009 at 12:52 AM )

rimtai? balvonai. pvz., aš esu tobulai įvaldžius naujovišką vilniaus dialektą, kurį puošia ne tik slaviškas kalbos makaronizmas, bet ir anglosaksiškųjų aristokratų įtaka. man prašau dešimtuką. 😀

eee, tai gal turi kokių konspektų iš šitų dalykų? 😀

evelina ( May 11, 2009 at 12:58 AM )

Tai jei tu dėstytojai įrodysi tokio dialekto esamumu ir įvaldymu, manau, ji liks sužavėta! Pirmyn.

em… tikrai norėčiau turėt ir padėt aštriajai rašytojai, bet, jei ir kažkas liko, tai sąsiuviniuose belekaip surašyta. Turiu kompe tik dialektologijos praktinę užduotį – bobutės dzukės iš senelių namų garso įrašą su jaunystės prisiminimais. 😀

Corot ( May 11, 2009 at 1:12 AM )

nu egzas bus raštu. px 🙂

o siaube haha. tai kada tu baigei mokslą šitą?

evelina ( May 11, 2009 at 1:13 AM )

dėl demonų ir 87-ųjų čia kažkokie keisti sutapimai. jie mane irgi persekioja. varguti tu mielas.

dog ( May 11, 2009 at 2:06 PM )

ahaha, nu zjbs. aš pati 87-ų.

evelina ( May 11, 2009 at 2:13 PM )

tai šitą aš žinau 🙂

bet aš atvirkštinį 87ųjų atvejį turiu. na tą demonišką.

dog ( May 11, 2009 at 3:31 PM )

paskaičiau ir pagalvojau, kad Evelina čia ištrauką iš kokio savo rašto darbo įdėjo :D.

nais

tylumoj ( May 11, 2009 at 11:21 PM )

hahaha. man univere sakytų – “tu, balvone, gal geriau eik lazdynų pelėdos skaityt!”

evelina ( May 11, 2009 at 11:23 PM )

Komentuok

TrackBack URL :

pagetop

  • Sena blogo versija su komentarais

  • Čia
  • Maistas Ausims Instagram’e

    Instagram
  • Blog’o autorė Instagram’e

    Instagram

  • Archyvai

  • Maistas Ausims on Facebook