Kiaulė džiaugėsi sveiku ekologišku gyvenimu, kol ją paskerdė ekologai

2009-02-23 | 02:12 | This is the Life
23

“Mes rytoj darysim varškės apkepą. Va kaip tik kaime nupirkom ekologiškų kiaušų. Kaip manai, kur galima būtų gauti ekologiškos varškės?”

Aš tikrai nemaniau, kad ekologija yra toks trendy reiškinys netgi Lietuvoj. Ir štai vakar kaip tik susidūriau su ja akis į akį. Anksčiau man neteko bendrauti su tokiais sveikatingumu/ekologija/kailiams-ne užsidegusiais žmonėmis. Su jais praleidau pastarąją parą. Man jie visai patiko. Nes jie – labai kultūriški ir išsilavinę žmonės.

Tik jau nesakykit man, kad čia ne dėl mados prafiltruojat tuos maisto produktus ir kt. Labiausiai išrankumas išryškėja renkantis daržoves. Nes ekologiškų ir neekologiškų daržovių skonis labai skiriasi. Be to, jos yra daug sveikesnės. O man vis tiek ta ekologija yra toks visiškai lol “judėjimas”. Nes aš netikiu tokiais dalykais. Ypač man patinka, kai varai savo eko life style’ą, bet po to prisikvėpuoji užteršto oro ar šiaip prisivarai kokios chemijos į šnervę. Arba paprasčiausiai ėdi natrio gliukonatą čipsų pavidalu.

– Ekologiškų cigarečių nerūkė?
– Nerūko jie, man rodos.
– Ai, nu tai gal ir ne apsimetėliai.
– Bet po ekologiškų troškintų daržovių ėdė čipsus.

Aš nesuprantu, iš kur jie žino, kad jų nupirkti produktai yra iš tiesų ekologiški. Gal juos tiesiog apgavo. Na ir kas, kad kaime pirko, o ne prekybos centre. Aš irgi daug ką galiu pardavinėti kaime. Dar išvirkščiau į “eko produktą” kokios nors narkatos, kad sukeltų priklausomybę ir Jūs, sveikuoliai, atvažiuotumet į mano krautuvėlę dar kartelį. Ir dar.

“Kaime žmonės yra kvaili ir iš to kvailumo – sąžiningi. O mes, gudrūs miestiečiai, apipisinėjam kaimiečius ir ėdam jų ekologišką produkciją už pusę kainos.” – sako sveiką gyvenimo būdą propaguojantis vilnietis. Tačiau kritikų teigimu, tiems kaimiečiams ir jų šventam naivumui salietra – tokia pati ekologiška kaip ir gimtoji žemė.“Girdėjau, kad netgi Tymo kvartale visokie dzūkai pardavinėja lenkiškus kumpius ir sūrius. Išpakuoja ir parduoda kaip krūtus eko-produktus už dvigubą kainą.”

Ekologams svarbu ne tik maistas. Jie žiauriai nemėgsta kailių ir labai myli gyvūnėlius (ačiū Dievui, mano zuikio kailio šalikas buvo rankinėje). Tačiau kažkodėl tai nesutrukdė jiems ragauti kiaulės kumpiuką. Pagalvojau – “Nu nx, netausojat gyvuliukų visai.” Bet pasirodo, viskas ne taip jau blogai – kumpiukas buvo ekologiškas. Jų valgyta kiaulė bent jau džiaugėsi sveiku ekologišku gyvenimu, kol ją paskerdė ekologai.

Mano kelionė buvo vainikuota tuo, kad mes nuvarėm į restoraną Labanore, kur buvo daug daug gyvūnų iškamšų (muahaha, likimo pirštas kai kam). Taip pat aš paskubėjau visiems pranešti, kad jų patiekalas pagamintas iš šaldytų daržovių. Aš atskiriu, nes mes tokias dažnai perkam, hahaha. Jie kraipė galvas ir manimi abejojo – “O gal jos visgi natūralios?”.

Po šios iškylos man iškilo keli svarbūs egzistenciniai klausimai:

– Kodėl mano sutikti sveikuoliai (?) neina į tualetą kolektyviai? Po kiekvieno myžniaus ATSKIRAI nuleisti vandenį yra labai neekologiška. Dievinu ekologiškus žmones ir jų neekologišką elgesį.
– Ar jie yra sektantai?
– Kiek vitaminų yra mišrainėse iš “Maximos”?

Komentarų nėra

Komentuok

TrackBack URL :

pagetop

  • Sena blogo versija su komentarais

  • Čia
  • Maistas Ausims Instagram’e

    Instagram
  • Blog’o autorė Instagram’e

    Instagram

  • Archyvai

  • Maistas Ausims on Facebook