Kas neturi bakalauro, pakelkit ranką, imbecilai

2011-04-26 | 11:23 | An Issue to Discuss
26

Niekada nesupratau žmonių, vertinančių tokį niekingą daiktą kaip “diplomas”. Aukštojo mokslo diplomiūkštis. Aš nekalbu apie tuos, kurie išties mokosi atsidavę ir nori pasisemti daugiau žinių. Tačiau esu įsitikinusi, kad daugiau nei pusė studentų studijuoja dėl to, kad “taip reikia”. “Diplomiuko reikia, kad rasčiau gerą darbą”, “nenoriu, kad tėvai manimi nusiviltų”, “ką giminės pagalvos?”. Dar nebloga mano mamos labai mėgstama priežastis – “žinok, tave vaikinas po kažkiek laiko mes, jei nebaigsi mokslų”. Nejaugi rimtai būna tokių debilų (kurie mestų)? Negaliu patikėt. Nebaigsiu mokslų niekada gyvenime, jei pati to nenorėsiu. Ir nė kiek negaila tų metų praleistų univere “veltui”. Veltui, nes nesibaigė diplomo – daugumai pagrindinio dalyko, dėl kurio studijuojama – gavimu. Greičiau kaip tik džiugu, kad išėjau nepabaigusi – nors kažkiek laiko sutaupiau vietoj to ŠŪDO. Taip pat savo kailiu įsitikinau, kad užsienyje niekam tavo lietuviški diplomai nė kiek neįdomūs. Kaip ir darbo patirtis Lietuvoj. Todėl pointą baigti lietuvišką univerą atrasti man darėsi vis sunkiau. Spėju, kad gyvenant Lietuvoj būtų kiek kitaip – lietuviams lietuviški diplomai kažkokia vertę vis tik turi. Man tik labai nemalonu dėl patirto spaudimo iš aplinkos – “turi gaut išsilavinimą”. O tai tau nerūpi, kas dedasi mano galvoj? Rūpi tik, ar tą diplomą turiu? Koks pointas mokytis “pro vieną ausį įėjo, pro kitą išėjo būdu”? Nachui, atsiprašant, tas pakazūchinis mokymasis? Va čia tai didžiausias laiko gaišimas.  Paskaičiuokime, kiek procentaliai gyvenimo ir taip sugaištume tam, ko nenorime daryt. Nejaugi jiems neatrodo, kad daug didesnė nauda žmogui bus iš to, kad jis darys tai, kas jam patinka, bet nebūtinai suteikia diplomą?

Linkėjimai mamai.

Ir tiems, kas šiemet sesijos nelaikys, nes dirbt paskaitų metu pasirodė naudingiau. Arba gert.

Komentarai

O kur linkejimai tiem kas, paskaitu metu dirbo, gere ir dar sesija laikys?

Mokslininkas ( April 26, 2011 at 1:28 PM )

jiems ne linkėjimai, o sveikinimai!

Evelina ( April 26, 2011 at 1:32 PM )

ha, nedirbti, nes tipo mokaisi, tada susirasti vyrą, užlipt jam ant sprando ir mest mokslus – tobulas planas!

haha ( April 26, 2011 at 2:00 PM )

As tai stabiliai unsubscribinu tave jei neturesi diplomini per sekanciu pora metu ir facebooke istrinsiu ir tavo nebakalauriniam FB fan page daugiau ne vieno like nespausiu.

Tavo mama buvo teisi ( April 26, 2011 at 2:27 PM )

Kaip pirstu i aki sakyciau. Pati ilgus metus mastau, kad per daug sureiksmina diploma. Nebaigiau jau 2 universitetu ir nesigailiu. Is esmes jauciuosi geriau negu gavusi ta popieriu.:)

vitalija ( April 26, 2011 at 7:30 PM )

🙂 ne tai jo, va aš pernai po trejų metų mečiau istoriją, dabar mokausi visiškai kitoj srity, ir žinok visiškas kaifas kalti matematiką ir fiziką 🙂
ačiū dievui, nepabaigiau iki diplomo, nes dabar apsimokėt reikėtų už šitus mokslus dafiga 🙂

Apyt ( April 27, 2011 at 12:03 AM )

Man juokingiausia, kad skundziasi ir niekina ta diploma tai tie kurie nebaigia (nu buna ir isimciu retai). kitaip sakant guodzia save – va nebaigiau nes tai yra sudas ir vistiek visiem yra sudas, ha ha ha. o as baigiau net 2 univerus ir nors nebuvau labai atsidaves, bet vistiek nesigailiu nes naudos gavau.

aaa ( April 27, 2011 at 1:00 PM )

Gali būt.

Evelina ( April 27, 2011 at 1:19 PM )

toks desperatiskas postukas pasirode 😀 Kita vertus meciau du univerus jau, tai gal netureciau labai kazka aiskinti. Netgi savotiskai zavingi tokie mini panko poelgiai 😀

pimpux ( April 27, 2011 at 4:31 PM )

aš tai visai norėčiau pasimokyt, bet paniškai bijau nuobodulio ir šiaip dirbt gal labiau prioritetas nei mokytis. 🙂

evelina ( April 27, 2011 at 4:34 PM )

mama supyko dėl šito posto 😀

Evelina ( April 28, 2011 at 11:21 AM )

O aš baigiau du univerus ir ką, galiu pasidžiaugt tik tuo, kad guli kažkur batų dėžutėj po spintele. Pasą popierinį dažniau į dienos šviesą ištraukiu, negu diplomus.

Tu tai žiūrėk ir mamai pasakyk – kam tau lietuviškas diplomas, jei jis tik sudirbs sąlygas lengviau įstot į kokį užsieninį univerą, kai panorėsi?

internetinis_vyras ( April 28, 2011 at 4:40 PM )

o rimtai sudirba?

bet galima juk ir nutylėti.

evelina ( April 28, 2011 at 4:44 PM )

o ko tu pariniesi iš viso? darai tai, ką nori daryti. juk neprivaloma studijuot. be to, niekas tavęs nevertė stoti į ten, kur neįdomu mokytis. būtum nestojus, dabar nenešiotum to apsimestinio palengvėjimo įvaizdžio, kad metei 🙂
pati dabar gyveni taip, kaip tau patinka, na tai ir stop worrying. o kodėl studijuoja kiti, tai ne tavo reikalas 😉

dainora ( April 28, 2011 at 4:56 PM )

parinuosi tik dėl to, kad mama lyg šiol pudrina man smegenis! šitą postą parašiau būtent įkvėpta eilinio ginčo su ja. 😀

na pirmus dvejus metus mokytis buvo visai dar nieko, bet po to viskas nuėjo nuobodyn. o išvažiavus į loldonus, noras grįžt į VU dingo galutinai.

evelina ( April 28, 2011 at 5:16 PM )

Baisiai indomiai atrodo, kai žmogus be diplomo kalba apie lietuviško diplomo pripažinimą Vakaruos. Lietuviškus diplomus ir patirtis užsienio universitetai ir darbdaviai pripažįsta netgi labai (na, nebent tais atvejais, kai studijuojama niekam užsienyje nereikalinga lietuvių filologija, ar buvo dirbama kavinėje).

E. ( April 28, 2011 at 8:29 PM )

aš tai tavo vietoj būčiau baigus tą filologiją. suprantu, įdomu/neįdomu keičiasi, bet grynai dėl įrodymo sau, kad galiu baigt ką pradėjus 🙂 nu tipo. disciplina.

dainora ( April 29, 2011 at 9:31 AM )

Nu nx, dar vieną kart tokių šūdų prirašysi, unsubskraibinsiu. Tuščiagalvė bled.

BBD ( April 29, 2011 at 10:27 PM )

Aš dabar kaip tik kankinuosi su diplominiu. Pernai neapsigyniau, tai šiemet stengiuosi. Kad giminė atstotų, kad įrodyčiau sau ir kitiems, kad galiu baigti ką pradėjusi ir nes o gal kadanors pravers. Šiaip tai nesakyčiau, kad studijos bevertis dalykas. Gaila tik, kad į jas rimtai nežiūrėjau.

Pėdutė ( May 1, 2011 at 1:08 PM )

vat vat, disciplina! 😀 o man ji nelabai egzistuoja ir bet kokioje kitoje srityje. net kai filmą žiūriu – jei per penkias min nesudomina, viso gero. :))

aš nesakau, kad užsienyje lietuviškas diplomas yra visiškai nieko vertas. tokiu atveju net neminėčiau, ką esu studinau savo CV. minėt, tai paminiu, bet ar į darbą priims tikrai priklauso ne nuo to. na, pvz. pokalbyje dėl darbo manęs nė karto nieko nėra paklausę apie mokslus ir ko ten mokiausi. o klausdavo, ką aname darbe darei ir ar moki tai ir tai?

BBD, o tu čia nerėkauk, padiskutuotum geriau.

evelina ( May 1, 2011 at 1:25 PM )

Įrodyti sau, kad gali pramalti šūdą lietuviškam univere, tikrai įspūdinga, lol. Arba mokaisi, kad gautum kažko pritaikomo vėliau, arba dirbi ir mokaisi vietoj, ko reikia darbui. Univero žinios reikalingos nebūtinai darbe, bet reikia galvoti apskritai, kiek tas išsilavinimas reikalingas kur nors gyvenime, kad ir tik žmogui pačiam, nes kad nusirašinėji beprasmį šūdą, kurio nesuvoki, tai išsilavinimo neprideda ir nematau, kuo didžiuotis.

Sixteen ( May 1, 2011 at 1:55 PM )

labai sutinku 🙂

gal kas žino pluginą wordpresui, kad būtų galima laikint komentarus kaip fesbuke? LOL 🙂

evelina ( May 1, 2011 at 1:58 PM )

viskas paprasta: nori mokaisi, nori nesimokai 🙂 o jei kažkas daro spaudimą, tai čia jau kita tema.

petras ( May 3, 2011 at 7:58 AM )

😀 Labai ilgai juokiausi 😀 Iš tekste išdėstytų minčių. Manau, bėda yra nevisai čia. Pagrindinė bėda yra ta, kad puspročius, nuo gibono IQ mažiau nutolusius, nei nuo homo sapiens vidurkio, kurie univere net čiulpt negalėtų išmokt, net jei labai stengtųsi, į tokias įstaigas išvis įleidžia. O paskui visų nevykėlių FB, blogai, skaipų debesėliai mirga marga pareiškimais – aš prieš sistemą. Ne, tu ne prieš sistemą. Tu tiesiog tai sistemai per durnas. Gali mėginti apsimetinėti, kad “užsienyje tai niekam ten nerūpi”, “dirbti geriau” – bet iš tiesų, liūdna teisybė, bet teisybė – įmanoma būti per durnam net ir toms institucijoms, kurių vienintelis reikalavimas – neleisti 4 metus temperatūrai nukristi žemiau 34 laipsnių ir mokėti naudotis laikrodžiu. Sveikinu visus, kurie mano, kad mokytis šūdas ir dėl to meta moklsus – jūs esate tie išrinktieji. Dabar galite pamėginti išmokti pasikarti batų raištuku, jei jau pradėjote batus su raištukais nešioti. Arba juos užriša mama. Kuriai taipogi linkėjimai.

Leo Lenox ( May 5, 2011 at 10:16 AM )

turi mane feisbo drauguose gal? 🙂

evelina ( May 5, 2011 at 10:26 AM )

Ah, per tą skubėjimą… Daugelio universitetų baigimo reikalavimas skamba taip (ištrauka iš studentų klasifikavimo įstatų):

1. Studentas privalo 4 metus palaikyti normalią kūno temperatūrą (>34 laipsnių). 1. a. Dvejus metus kūno temperatūros nepakėlus virš 1 punkte nurodytos normos, studentas svarstomas akademinės etikos komisijos.
1. b. Nustačius, kad studentas įvykdė 1. a. punkte nurodytą pažeidimą, studentas baudžiamas įspėjimu arba papeikimu.
2. Studentas privalo mokėti naudotis laikrodžiu.
2. a. Nemokantis naudotis laikrodžiu, studentas svarstomas akademinės etikos komisijos.
2. b. Nustačius, kad studentas įvykdė 2. a. punkte nurodytą pažeidimą, studentas
baudžiamas įspėjimu arba papeikimu.
3. Pakartotinai pažeidus 1 arba 2 šių įstatų punktą, arba pažeidus 1 ir 2 įstatų punktus, studentas šalinamas iš mokymo įstaigos.
3. a. Savo noru dėl negalėjimo vykdyti šių nuostatų iš mokymo įstaigos pasitraukęs studentas vadinamas “tuo išrinktuoju”.

Leo Lenox ( May 5, 2011 at 10:33 AM )

Liūtai, o tu universitetą baigęs ? ten kokį bakalaurą magistrą ar ką ten dalija gavęs ?

petras ( May 6, 2011 at 7:38 AM )

Dalija priklausomai nuo eilės, į kurią atsistoji. Aš gavau transformerio diplomą.

Leo Lenox ( May 6, 2011 at 8:24 AM )

Šita gi, jei reikės detalių tai skambink man tel.nr. 8 800 28888. taip pat už ačiū ir programinę įrangą sureguliuosiu 😉

petras ( May 6, 2011 at 8:43 AM )

Nu tipo as irgi sutinku – atseit tas ipareigojimas turiu mokytis nes gausiu gera darba ble neveikia – kol nesimokiau univerkej – zydejau, dirbau tai ka megstu, tobulejau ir t.t. pagalvojau, kad esu nevisaverte be diplomo ten kur visi zmones su diplomais na ir dabar keikiuosi juodai – darbas mane uzveda, kalti babkes man patinka, gauti ziniu praktiskai ir matyti darbo rezultatus isvis nerealu.
O ka dabar blet griauziu russo ir montesquie ir dar blet platona nes poryt egzaminas o krc neismokau nieko. Nu tj ka as zn. Mano gyvenime mokslai siuo metu man rodos tiktai viska griauna, kad juos kur galas. Ir esu pernelyg didele baile juos mesti, nes MATAI, giminaiciai su aukstaisiais pirstais uzbadys. nxnxnx

morka ( May 14, 2011 at 4:27 PM )

man mokslai nusibodo trečiam kurse kažkur. drįsau juos mesti ketvirtam. :DDDD

labiausiai dėl to, kad laikyt liko didžiausią šūdą (kas buvo pakenčiama, tas išlaikyta). na ir supratau, kad niekada neateis diena, kai NORĖSIU RUOŠTIS ŠITAM ŠŪDINAM EGZUI. IR DAR TAM ANAM. O ŠTAI ŠITO PERLAIKINĖT NENORIU, NES JAU ANĄKART, KAI MOKIAUS, VOS NEAPSIVĖMIAU.

pasimokiau nuo 2006 iki 2010, kiek galima :DDD

nors jei turėčiau galimybę mokytis kažką, kas man patiktų, tai su mieliausiu noru taip ir padaryčiau. 🙂

evelina ( May 14, 2011 at 4:33 PM )

Esme kad tipo as atseit mokausi tai kas man patinka, teoriskai taciau praktika pasirode kitokia 😀 Nu dar metai px, jei nesusimausiu per sita sesija tj px bus. Vasara.Supynes Lietuva Vilnius Sudai Myzalai Narkotikai Nu bet poryt egzas o as nieko nemoku ir net nerandu valios mokytis nes tiek daug reikia ismokti per tiek mazai laiko. Idiotiskiausia kad jau prisipirkau ir redbuliu ir kavos ir net juos isgeriau bet blet mokytis jie nepadeda. Galvoju kad gal dar kokio gaidzio prisnioti prie viso to bet ar jis uzves mane iki Platono irgi abejoju.
Nu krc as galvoju gal kai kurie zmones, tiesiog negali mokytis, nes jie nemoka mokytis. Dbr blet galvoju bent mokyciausi Lietuvoj tj savo kalba sugalvociau ka nors apie Platona. O angliskos improvizacijos politikos klausimais Britams eruditams manau sukels gardaus juoko. Nx. Maistas Ausims gal zinai kur atsakomybes pasisemti?

morka ( May 14, 2011 at 4:53 PM )

p.s. bet tu tj vapse panke 4am kurse mesti 😀

morka ( May 14, 2011 at 4:54 PM )

muhahahhahahahahahahaah

kokiam univere mokaisi?

atsakomybė iš kur gaut? o kad žinočiau, juokauji. 😀

nu prisiversk gi kaip nors, išmok nors kažką. prašau, blet, aš tavęs.

Evelina ( May 14, 2011 at 4:56 PM )

Nu blet pasakysiu kokiam univere tai isduosiu savo identiteta nx, Bet mokausi isduoti dviejuose ir Londone. Ir ne metropolitene ar liutone ar kokioj ten kitoj fignioj kur visus loxus priema 😀 Nx kartais galvoju geriau jau tam metropolitene mokyciaus but bent garantija kad pabaigsiu nes visi ta suda pabaigia.
Nu ir ka einu pagrynint sielos tada vadinas. Tos politines jegos gal visai ir idomios. Siaip labai va idomios. Emiau ir patikejau. 😀

morka ( May 14, 2011 at 5:21 PM )

loxai tik verkshlent ir moka. imkit blet darba i rankas ir dirbkit, o tai verkiat kaip cielkos.
sudo vertos asmenybes, tinginiai.
nieko gyvenime nepasieksit, jei ant pirmo laiptelio blet jau pavargstat ir pasiduodat.

this was just a motivational speech.

panaceja ( May 16, 2011 at 8:00 AM )

visai motyvuoja, ha ha. 😀

Evelina ( May 16, 2011 at 9:48 AM )

FaceBook Like Button Plugin for WordPress http://wordpress.org/extend/plugins/fblikebutton/

Ro ( May 18, 2011 at 11:30 PM )

Komentuok

TrackBack URL :

pagetop

  • Sena blogo versija su komentarais

  • Čia
  • Maistas Ausims Instagram’e

    Instagram
  • Blog’o autorė Instagram’e

    Instagram

  • Archyvai

  • Maistas Ausims on Facebook