Besikeikiantiems blogeriams – baudos

2009-06-11 | 18:20 | This is the Life
11

Pasirodo, balandžio 23 dieną vyko kažkoks ten forumas pavadinimu “Internetinė lietuvių kalba: iššūkiai, galimybės, perspektyvos”. Aišku, aš apie tai nė neužsiminčiau, jei ten nebūtų paminėtas mano blog’o vardas. Ir jį ištarė ne šiaip koks prašalaitis, o mūsų gerbiamas metų interneto žmogus ( 😀 ), žurnalistas, politikos apžvalgininkas bei bloger’is (manęs niekas neprivers vartoti žodį “tinklaraštininkas”) Artūras Račas. Labai nustebau, kad apie forume aptartas Lietuvėlės problemas niekas nesiteikė man papasakoti, nes lyg ir buvo kam. Bet pasirodo, kad nutylėta sąmoningai, nenorint manęs gąsdinti: “Teoriškai tave net aš galiu paduot į teismą ir tu liktum su krūva baudų.” Bet aišku, aš viską atkapsčiau pati savo mėgstamo “Google” produkto pagalba.

A. Račas pavyzdžiu pateikė keiksmažodžiais prisodrintą ištrauką iš populiaraus tinklaraščio “Maistas Ausims” (www.maistasausims.lt) įrašo. Pranešėjas klausė forume susirinkusiųjų – Žurnalistų etikos inspektoriaus Rimo Gudaičio, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkės Irenos Smetonienės ir kitų – ar pateiktasis tekstas formaliai “yra žiniasklaida, ar ne”.

Man šitoje vietoje kliūna tik vienas dalykas – kodėl kaip pavyzdį pasirinko būtent mano blog’ą? Juk jų yra tiek daug ir dar baisesnių (čia tai grožis ir gėris, palyginus). Su daug tragiškesne lietuvių kalba, tais pačiais keiksmais (kurių vartoju ne tiek jau ir daug), siaubinga skyryba (nekalbant jau apie tuos rašytojėlius, kurie net tarpų nesugeba sudėti teisingai). Na, bet kaip sako Antanas B.: “Džiaukis – Račas skaito tavo blog’ą.” Nu, jo. Ai, ir dar labai įdomu, kokia ištrauka buvo pasirinkta.

“Blog’ai nėra žinių kanalas. Tai – saviraiškos priemonė. Tai – second life’as, o ne žinių atkartojimas tikslesne forma. Aš gi neskaitau Račo triedalų, kurie paremti atseit TIKRĄJA ŽINIA, kurią norėjo ŠMĖKLOS NUO MŪSŲ NUSLĖPTI. Be to, pagrįsta paties vaizduotės sukurta versija apie tiesą.”Lori Pyrstas)

Norėdama likti objektyvi (vaje, kaip žiniasklaidiška) aš apklausiau keletą žmonių.

“Kai kurie metų interneto žmonės smarkiai klysta manydami, jog blog’o forma yra naujas transliuojamų subjektyvių žinių kanalas. O juk tai viso labo – tik saviraiškos forma. Siūlau tokiems žinių transliuotojams kaip Račas grįžti konkuruoti www naujienų sferoje.” Lori Pyrstas)

“Pradės kalbajobai dar pist protą kaip rašyti savo asmeniniame puslapyje? Tai gal dar SMS tegul uždraudžia siųsti be nosinių ir užrašų knygutėse rašyt su kableliais.” (© valstybės tarnautojas, didžėjus, tėvas Antanas B.)

“Kol smarkiai gėriau, įvyko kažkoks slaptas kalbininkų suvažiavimas. Jame buvęs ištikimas Pakso pakalikas, silpnavalis žurnalistinis menkysta rėžė kalbą. Ir rėžė ne šiaip sau, o rėžė iš širdies ir be saiko. Kalboje citavo mano per šimtą kilometrų nutolusią tolimąją mūzą Eveliną. Ar gražu, aš klausiu. Ar gražu?” (© Jonas Jonka)

“Yra dvi stovyklos. Paskaityk popx, kodėl jis nevarė į Loginą – čia visiškai aišku. Tai tegul nemano, jog jų ten erdvė reikštis yra ahujet, o mes nebeturime kur, nes MOL ESAME FILOSOFAI IR NEMĄSTOM APIE VERSLĄ. Nes visi turi ėsti bulves ir mąstyti apie SEO. Racionalai pisa protą humanitarams, nieko neraukia ir nori blog’o formą paversti savo kišene su SEO ir GOOGLE.” Lori Pyrstas)

Komentarai

ai kazkokiam bloge skaiciau kad vienas toks uzsienietis blogeris buvo suimtas uz savo blogo turini ;DD nu tokia nesamone.
juk rimtai, blogai tai ne kokie informacijos saltiniai kitiems, ka noriu ta rasau ir tipo jeigu nenoriu vistiek turiu sneket taisyklinga gimtaja kalba, nu gal as nenoriu, ka man dabar padaryt? ;D

fetisistine ( June 11, 2009 at 7:06 PM )

Jei ir bausti ką už turinį ar keiksmus, tai tik ne maistasausims.lt. Ir nereik paisyt snobo račo siauro požiūrio šiuo klausimu. maistasausims.lt keiksmai yra be vulgaraus ir neetiško atspalvio, atvirkščiai – jie netgi estetiški. Ką jau kalbėti, kad gramatikos klaidų čia nėra (nepaistant vienos kitos). Apskritai – mergaitė turi kalbos jausmą – matosi iš rašto. Tai čia – jei kalbant iš kalbininkiškos pusės.

O diskutuoti – žiniasklaida ar ne yra blogai – išvis neverta. ne, ne žiniasklaida.

Corot ( June 11, 2009 at 8:03 PM )

aha, jo, pritariu.

dėkoju!

evelina ( June 11, 2009 at 8:04 PM )

Račą gerbiu kaip žurnalistą, bet man graudu žiūrėti, kaip Lietuvoje blogai bandomi paversti žiniasklaidos priemonė, mažaisiais delfi.lt, itt.
Sutinku, kad reikia laikytis tam tikrų etikos taisyklių (pvz. nerašyti teminio blogo, kaip aš nekenčiu gėjų), bet juk saikingai vartojami keiksmažodžiai (o tą ir daro Evelina) kaip tik suteikia kalbai gyvumo, tam tikrą atspalvį.
O visus blogus prilyginti žiniasklaidai – tai tas pats kas lyginti dokumentiką su Seksu ir miestu…

me_myself_I ( June 11, 2009 at 8:29 PM )

Visus blog’us suslyginti su žiniasklaida yra tas pats, kas “Delfio” komentarus sulyginti su literatūra. Visiškai neturėčiau nieko prieš Račą, tačiau labai juo nusivyliau perskaičiusi jo postą apie Vaišnorą.

http://racas.lt/humoristas-modestas-vaisnoras-gaidys/

Taip pat nežinau, kaip vertinti jo paksizmą (nors man, apolitiškam žmogui, tas tikrai rūpi mažiausiai).

Na, ir nepasakyčiau, kad jis vertas metų interneto žmogaus titulo. Bet kas kitas jo vertas? Džiugas Paršonis galbūt. Bet aš nežinau, ar bloginimas, straipnsiai ir panašiai gali suteikti tokį titulą. Labai jau daug tų interneto žmonių tada.

evelina ( June 11, 2009 at 8:37 PM )

Račo blogo beveik neskaitau, todėl nemačiau ir to posto apie Vaišnorą… Pfff… tikėjausi iš jo daugiau, neatrodo, kad suagęs rimtas dėdė taip galėjo parašyti 🙂
Netgi mokyklose moko apie kasdieninės kalbos vartojimą literatūroje, o čia prie blogų kabinasi, kurie kažkada turėjo dienoraščio statusą 🙂
Bet gali būti proud of yourself – tave cituoja netgi konferencijose!

me_myself_I ( June 11, 2009 at 8:57 PM )

Jo. Tikriausiai ir reik būti proud. 😀 Tik žinai, Smetonienė kažkada buvo mano dėstytoja, o man visiškai nesinori universiteto reikalų painioti su saviraiškos internete reikalais. Manau, tai yra suprantama. 🙂 Juolab pernai ji dalyvavo Blogine, tai tubūt kažkiek yra susipažinusi su mūsų blogosfera.

evelina ( June 11, 2009 at 8:59 PM )

Na, su dėstytojais – blogo skaitytojais jau prasčiau 😉
Bet kiek teko skatyti Smetonienės komentarus, tai nėra labai jau kategoriška dėstytoja, gana lanksti naujovėms – pataisyk, jeigu klystu 🙂
Nors aišku kalbininkas – tai jau, deja, diagnozė.

me_myself_I ( June 11, 2009 at 9:15 PM )

Na, man tikrai įdomu, ką ji galėjo pasakyti apie mano rašliavą toje konferencijoje. Šiaip ji kartais gali ir gerai įkasti.:) Tai neabejoju, kad ten buvo pasibaisėjusi ji. Bet savo laiku aš su ja sutariau.

evelina ( June 11, 2009 at 9:17 PM )

oj tezydi sovietskij sajuz.

man isvis yra absoliuti kvailybe tas proto, nusvitimo ir dvasingumo grudimas visur, kur papuola, nes
a) jeigu zmones negauna issilavinimo, jeigu tevai jiems nepaaiskina, kad ziureti i bezdiones zoologijos sode yra grazu ir idomu, o keiktis yra bjauru, tai kas kaltas? kodel tu, ar as ar bet kas kitas turim zaisti vaiku darzeli ir kazka aukleti.
b) tokie lengvo turinio blogai, ar lengvo turinio laidos, ar pop muzika, ar bet kas, kas netelpa i nusvitima ir dvasinguma NERA nuosprendis. as paskaiciusi tavo rasliavas einu skaityt Kafkos. o jeigu kazkokios nepilnametes ima pistis su 30meciais ir gert absoliuta, tai cia vel problema ju seimoj ir ju gyvenime, jeigu tu nerasysi apie absoliuta, tai rasys kuri nors kita.

Tu mano megstamiausia kale, velniop visus, eik mokytis kablais naudotis. :*

Reda ( June 11, 2009 at 9:34 PM )

būtent! apie dorovės sergėtojus neverta nė kalbėti. ir niekas nėra atsakingas už svetimus veiksmus. į gerklę niekas nepila, į veną niekas neleidžia.

o dėl kablų, tai per vasarą pažadu išmokt:DDD*

evelina ( June 11, 2009 at 9:36 PM )

da ble, keiksmažodžiai yra tavo dalis. jei tu už ekrano ribų keikiesi, tai kodėl turi čia kažkuo kitu apsimetinėt?! tai vienas iš šitos sapožnikės žavumų.
o tas pydar’as tegu patyli, nes jei aš nueisiu pas jį komentuot, tai po mėnesio galėsim svarstyt apie jo “sirgalius” ir blogo likimą..
p.s. jei ką, tai pydar’as yra “digital audio recorder”, kuris yra lb naudingas, o čiulpti jo nereikia

tralivali ( June 11, 2009 at 10:06 PM )

:DDDDDDD

nu kadangi čia pletkų blogas, tai galima ir papletkinti:

“na, kai buvau studentė, buvau neilgam įdarbinta BNS vertėja. Račas turėdavo tikrinti mano tekstus. ateidavo ir kitoms vertėjoms girdint išliedavo ant manęs visą savo pyktį ir tulžį, per dieną prisikaupusius. ir dar tokios jo frazės nepamiršiu: ‘aš noriu, kad jūs dirbtumėt 20 valandų per parą, man neįdomu, kaip jūs jausitės ir ką veiksite per likusias valandas.’ faina, ar ne?”

evelina ( June 11, 2009 at 10:08 PM )

kas cia isvis per postsovietizmas su savo draudimais ir negatyvu. taigi vistiek tokiai veiklai reikia zmoniu, kurie sektu blogus, kurie fiksuotu `nusizengimus`, israsinetu tas baudas and so on. o tam reikia pinigu.

tai aisku ne geriau yra investuoti tuos pacius pinigus i tiesiogini auklejima ir kultura, apmoketu geriau vaikam kazkokias ekskursijas, ar knygu bibliotekom nupirktu.

zinoma, Lietuvoje gerbeju gali susirasti tik varydamas ant viso pasaulio ir pyzdelindamas.

Reda ( June 11, 2009 at 11:19 PM )

kažkaip man atrodo, kad lietuvoje sąvoka “populiarus” išvis negali egzistuoti. su tokia populiacija.

evelina ( June 11, 2009 at 11:21 PM )

Ir dar: jis viešai demonstruoja aroganciją, pasipūtimą ir neigiamą nuomonę apie konkurentę – naujienų agentūra Elta, o slaptai skambina į mobiliakus eltos žurnalistams ir kviečia pas save pereit. 🙂

Corot ( June 11, 2009 at 11:23 PM )

tai atsizvelgiant i populiacija, tai ir populiarumas toks. kad butum populiarus Lietuvoj, tai uztenka tris kartus patekti i komiksus Zmonese, tave pamato keli tukstanciai zmoniu ir tu jau Lietuvos zviazda. pabreziu – Lietuvos.

Reda ( June 11, 2009 at 11:25 PM )

LOL LOL LOL

kas dar pletkų? 😀

evelina ( June 11, 2009 at 11:25 PM )

bet tikrai įdomu būtų kalbos komisijos nuomonę išgirst. Bet juk Smetonienė – protinga, šiuolaikinė ir sveikai mąstanti moteris. Manau, ji argumentuotų puikiai, kodėl šis blog’as nekritikuotinas kalbos atžvilgiu. Kas buvo konferencijoj, aūū.

Corot ( June 11, 2009 at 11:28 PM )

Lietuvos “zviazda” kabutėse iš didžiosios “K”. Nėra Lietuvoje zviazdų. Lietuvoje žvaigždėmis yra vadinami tie žmonės, kurie laikas nuo laiko pasirodo spaudoje, o apie kiekvienus naujus nupirktus šuniuko trauzus išsiuntinėja po pranešimą spaudai. Tokių zviazdų, kurias sektų paparacai ir kurios negalėtų apsisukti parduotuvėje čia paprasčiausiai nėra. Ir tokių, kurios būtų labai ten jau dievinamos.

evelina ( June 11, 2009 at 11:28 PM )

konfoje buvo rogoznas, bet kažkaip nepasakė jis man nieko iki galo. nors smetonienė ir šiuolaikiška, aš tikrai turiu įtarimą, kad ji pakraupo. o greičiausiai račas dar ir parinko kokią nors pačia baisiausią ištrauką, kuri net neatspindi realios blog’o kalbos.

evelina ( June 11, 2009 at 11:30 PM )

sutinku. kita vertus, tai cia savokos dalykas. Lietuvoj savoka zviazda yra kalbejimas apie sunu triusikus ir uzuolaidas, o ten USA zviazda yra tie uz kuriu prakaito indelius zmones moka daug pinigu, UK zviazdos is kiseniu koksa barsto.

it depends.

Reda ( June 11, 2009 at 11:32 PM )

jo, būtent. o nuo ko tai dar priklauso? išskyrus žmonių kiekį šalyje?

evelina ( June 11, 2009 at 11:34 PM )

pletkų, sakai 😀 Pasakiau motinai – Račas metų interneto žmogus. Ji dar perklausė – palauk, Egdūnas? Ne, sakau, ne Račius, o Račas (Račius tai labai protingas, pasakiau mamai). Mama sako – omg, wtf LOL? Šitas beraštis ir nedoūčka? Taigi jis nieko nebaigęs! (na, mes abi elitist bitch, jei ką :D)

Man juokinga pati Interneto!Metų!Žmogaus! idėja. Mieli mano, internete viena diena prilygsta maždaug RL 8 metams 🙂
Dar man juokinga mintis iš blogerių prisiteist ten kažką. Praktiškai – chinese democracy!

yshtabi ( June 11, 2009 at 11:35 PM )

true, true. man atrodo, kaip lietuvoje nėra gviazdų, taip lietuvoje ir nėra metų interneto žmogaus titulo verto kandidato.

evelina ( June 11, 2009 at 11:37 PM )

Evelina, INTERNETE NĖRA METŲ. Kiek metų šiandien internete praėjo?

yshtabi ( June 11, 2009 at 11:40 PM )

aštuoni aštuoni 😀

na, bet matai, ten kokiame užsienyje aš galėčiau kokį nors titulą (nebūtinai metų žmogaus) skirti facebooko išradėjui ar dar kam. o čia? o čia lol’ai vieni.

evelina ( June 11, 2009 at 11:42 PM )

BŪTENT. Aš suprantu apdovanojimus išradėjams. O kas yra blogi’inimas? Atsiprašau, bet tai – dvasinis viduriavimas. Ir gaut apdovanojimą dėl dvasinės inkontinencijos 😀 Nu ką.( Ne veltui ten BNS direktorius ir visa kita.) Dėl nuopelnų!! Geriausiai triedžia ant LT. Per visus metus.

yshtabi ( June 11, 2009 at 11:48 PM )

zviazdos statusas priklauso nuo to, ko nori visuomene. Lietuvoj visi nori daug babkiu, gero maisto ir nixuja neveikti, o svarbiausia, tai visiems irodyt savo STATUSA (kuris priklauso nuo masinos, mobiljako, kambariu skaiciaus, saskaitos ir dar skuduru) todel visiems labai idomu uz kiek Zvonke nusipirko vaza, batus ir ar jos suknele fake Versačė ar tikrai is Italijos.

kokioj UK, tai turbut visi nori buti funky indie rock stars, tai jiems idomu, kiek kas susnioja in general, ka snioja, su kuo dulkinasi arba susipyzdina prisisnioja.

USA, tai dabar madinga buti GERIEMS. todel visi domisi, ka kas ir kiek isivaikino, ar rusiuoja siuksles, kiek duoda pinigu Kinijos vaiku kuprinems ir t.t.

o del metu interneto zmogaus… internetas platus reikalas… namu seimininkems metu interneto zmogus gali buti Forelle…
kodel internetas turi buti kazkas rimto ir turi taurinti dvasia? omg… nueitu zmones i teatra bent karta gyvenime, dlia raznabrazije bent.

Reda ( June 11, 2009 at 11:48 PM )

tai čia gal pagal produktyvumą vertino. 😀 bbž.

evelina ( June 11, 2009 at 11:49 PM )

reda,

aš tai noriu būti kaip kate moss. 😀 su koksu ir tūsais. tik vietoj roko imčiau elektroniką. šniaukšt šniaukšt 😀

evelina ( June 11, 2009 at 11:52 PM )

aha, me too. tik as roka pasilikciau, bet vaiko man nereikia. 😀

Reda ( June 11, 2009 at 11:57 PM )

Racas yra shakalas. Man jis visada buvo panasus i suni besisukinejanti salia ‘elito’ ir bevizginanti uodega “pasiziurekit i mane! as irgi esu!”.

Andrius ( June 12, 2009 at 1:58 AM )

fainai, kad pyrsta tiek daug cituoji 🙂 is kokios cia knygos? 🙂

nevermind ( June 12, 2009 at 12:20 PM )

Ech Evelina ….

Andrius ( June 13, 2009 at 5:22 AM )

Laba, as esu teisininke ir zurnaliste ir rasiau diplomini tuo klausimu, kas yra interneto ziniasklaidos reglamentavimas. Tai noriu pasakyti, kad formaliai niekas negali prisikabinti prie interneto blogu, nes toks terminas kaip interneto ziniaskaida – NEEGZISTUOJA. Tai kai priejau sita isvada, turejau keisti diplominio tema:)))))) ir rasyti viska is naujo:)))))))) Taip kad finale isvada yra paprasta: Raco pasapaliojimai, ar blog’ai yra ziniasklaida, yra niekiniai, nes toks dalykas kaip interneto ziniasklaida – is viso neegzituoja:))))

AVis ( June 13, 2009 at 11:41 AM )

🙂 ką

evelina ( June 13, 2009 at 4:27 PM )

nevermind, iš knygos “skype pokalbiai” 🙂

evelina ( June 14, 2009 at 2:08 PM )

nu tau pasake, kad blogai teisiskai nera ziniasklaida, todel bet kokios kalbos apie ziniasklaidine etika ir kalbos kultura bloguose yra bullshit.

YOU ARE FREE TO SAY `FUCK`. ir visus rusiskus.

Reda ( June 14, 2009 at 6:57 PM )

Associatedcontentnetwork.com Article directory free for publish your press release and articles !

pleabNawRamma ( December 29, 2010 at 12:46 PM )

Komentuok

TrackBack URL :

pagetop

  • Sena blogo versija su komentarais

  • Čia
  • Maistas Ausims Instagram’e

    Instagram
  • Blog’o autorė Instagram’e

    Instagram

  • Archyvai

  • Maistas Ausims on Facebook