Apie butus Amsterdame

2011-11-16 | 18:45 | Inner city life
24

Labai čia taupo vietą šitam Amstery. Ir vis tiek žmonės netelpa – chatos lengvai nerasi. Nepakenčiamiausias dalykas turbūt yra siauros laiptinės. Vienos – dar pakenčiamos, kitos infarktą gali įvaryt. Praeitoje chatoje buvusi laiptinė man varė astmos priepuolius, nors tokios problemos kaip ir neturiu. Šitoje chatoje laiptinę pakenčiu.

Sunku pakęst ne tik jų laiptines, bet ir virtuves. Vietos taupymo sumetimais, jos daromos tokios, kad į jas tilptų tik pagrindiniai dalykai. Pvz., koks mažas šaldytuvėlis ir skalbenkė. Vonios kambary jai vietos, aišku, nėra. Virtuvėje retai rasi orkaitę. Nebent mikrobangės tipo orkaitę. Dabar gyvenu didelėje chatoje, kurioje ir virtuvė nemaža, bet vis tiek nėra normalios orkaitės. Ir šiaip pustuštė ji. Čia turbūt dėl to, kad šeimininkas chalastoj ir ne prie gaminimo. Nes aštraus peilio čia irgi nėra.

Dar jie mėgsta taupyt kvadratinius metrus su savo mažais tūlikais ir dušais. Labai madingas variantas – tūlikas ir dušas viename. Tūliko ir dušo neskiria jokia pertvara, užuolaida ar laiptas. Todėl maudynės duše sušlapins ne tik tūliką, bet ir visą patalpą. Dievinu tai tiesiog. Kaip ir dievinu skųstis kiekviena chata, kurioje begyvenčiau.

Bet bendrai paėmus, šie namai – man labai prie širdies. Duodu jiems aštuonetą. Chatos pažymį sudaro šie pagrindiniai punktai: lokacija (ne centras, bet ir ne šiknaskylė), dydis (85 kvadratai dviems žmonėms), jaukumas (jauku didžiojoje chatos dalyje), lovos patogumas (patogi), tūliko/dušo komfortas (srovė gera, bet nervina negražios sienos ir kad šlapia išsimaudžius visur), virtuvės funkcionalumas (neišnaudotos galimybės, turint omeny dydį), švara (t. y. drėgmė, tarakonai, pelės – mačiau pelę vieną kartą), šildymas (man patinka, kai gali prisišildyt iki milijono, dabar ant 23 laikau).

Komentarai

haha, kaip man patinka šitie naujo tipo bytavuchiniai postai 🙂

o aš naujam bute stoties rajone radau plazminį teliką su anglišku kištuku į rozetę.
dar odinę sofą, apie kurios išsilankstymą į dvigulę lovą sužinojom tik atsisveikinę su ant jos (neišlankstytos) nakvojusiais svečiais.
bytavucha gonna byt

internetinis.vyras ( November 17, 2011 at 9:35 AM )

Bytavūchinės mintis prasidėjo tą dieną, kai iššsikrausčiau iš tėvų ir išvariau į Loldoną. August of 2009. Čiuju ir nesibaigs, kol nebus pastovios chatos ilgesniam laikui. Amsteryje tas nelabai nusimato, ahahaha.

Nu vat šitoj irgi visko yra, ko reikia, tik trūksta mano pataisymų, aišku. Kurių neverta daryti, nes per trumpai čia gyvensim.

Oi jau šiandien sulauksiu svetelių!!!

Evelina ( November 17, 2011 at 9:44 AM )

gal ir mazos bet savotiskai grazios, ana kur gyvenot irgi labai grazi buvo:) ar visos tokios ar tik tokiuose apsistojat?

chey ( November 19, 2011 at 6:31 PM )

visokių yra, aišku. bet olandai, bendrai paėmus, skonio stoka nesiskundžia. pvz., londone baisių chatų daug daugiau. bet ir čia yra. geriausiai atrodo butai, skirti trumpai nuomai – t. y. kuriose gyvena patys butų savininkai ir išnuomuoja butus trumpam, nes išvaro į kokią kelionę (daug čia tokių). butai, kurie yra skirti nuomai – nuobodesni. aptstatyti baltom ikėjos sofom. mūsų ex-butas irgi toks buvo, bet stalą patys sumontavom, o švietuvą iš gatvės parsitempėm. 🙂 prieš kelias dienas į naują butą šviestuvą irgi gatvėj radom. viską čia išmeta, ką tik nori.

ufb ( November 20, 2011 at 9:53 AM )

Iljiciaus lempute vistik nepatiko ?

Sado ( November 22, 2011 at 1:11 PM )

patinka visokios lemputės

ufb ( November 22, 2011 at 1:16 PM )

hehe, white people problems

buržujus ( November 25, 2011 at 6:21 PM )

Komentuok

TrackBack URL :

pagetop

  • Sena blogo versija su komentarais

  • Čia
  • Maistas Ausims Instagram’e

    Instagram
  • Blog’o autorė Instagram’e

    Instagram

  • Archyvai

  • Maistas Ausims on Facebook