Amerikos reikaliukai

2012-06-28 | 16:33 | Inner city life
29

Keliauju po Ameriką aš šiuo metu. Pabandysiu kažką papasakoti kuo trumpiau.

Pirmiausiai atvarėm į LA ir ten praleidom savaitėlę, taip pat apsilankydami netoliese esančiuose miestuose. Nu kaip netoliese. Išvažinėjom apie porą štukų mylių taip bevažinėdami. Ir su kokia mašina! 1986-ųjų Toyota Tercel! Jau ją pardavėm, beje. Per vieną vakarą. Reperiui kažkokiam. Vieną dieną ėmė ir sudego clutchas (pamiršau LT žodį), o iki užbukintos chatos dar buvo likę 200 km. Tai varėm ant ketvirtos šaibos, visą kelią besimelsdami, kad nebūtų šviesoforų, nes neįmanoma buvo pavarų perjungti (kad įjungt pirmą, antrą ir penktą reikėjo neblogu kačioku būti, o dar tas garselis…). Žodžiu, nuomotomis mašinomis važinėt patiko labiau (ypač Eclipse kabriku), o galiausiai nusprendėm pereiti ant lėktuvų (pasirodo, kai kerti štatus ir nori tačką palikti kitoj valstijoj, nuomos kaina patrigubėja).

Vakarinėj pakrantėj man vis tik labiausiai patiko Los Andželas. Ir joks ne San Franciskas, kaip daug kam. San Franciskas šiaip man patiko, nes vietomis ten yra visiškas ghetto, ko tikrai nesitikėjau. Daug visokių reperių, džiankių ir bomžų. Zeba. Bet kainos ten turbūt akščiausios iš kol kas aplankytų JAV miestų (be minėtų aplankiau San Diego, Palm Springs, Las Vegas, Salton Sea, Flagstaff, Williams, Monterey, Miami). Na, kokiam coffee shop’e panini kainuoja apie 10 baksų.

Į Las Vegasą varėm ne šiaip sau, o tam, kad apsiženyti. Adresas vokeliams siųsti – on request.

Šiame mieste nuo karščio numirt galima, kaip ir Palm Springs. Gatvėse beveik nėra žmonių, o temperatūra siekia 43 laipsnius. Beje, tikėjausi, kad Los Andžele ir kituose vakarinės pakrantės miestuose bus gerokai karščiau. Na, dienomis dar visai karšta, bet rytai ir vakarai – visiškai dubovi ir maudytis neina. Tik surferiai į vandenį lenda. Žemiau esančioje nuotraukoje – vakaras Venice Beach. Brrrr.

Gražiausios vietos Kalifornijoje prizas atitenka… Big Sur!

Šiuo metu sėdim išvertę bambas Majamyje. Patinka man čia klimatas – iš žydro vandenuko nesinori net lįsti. Galėtų būt ne taip tvanku.

Nuvylė tik pigaus viešbučio pusryčiai, nuo kurių ir apsivemt galima (mano atveju, apsišikt). Žinoma, kaip ir tikėjausi, čia davė bulkų, dribsnių, kavos ir apelsinų sulčių. Šūdo, vienžo. Tačiau juk bulka – bulkai nelygu. Čia tų bulkų duoda įvairių, bet visos jos turi bendra savybę – be cukraus, riebalų ir E jose daugiau nieko nėra. Prie stalo sakiau, kad geriau jau būtų davę tiesiog šūdą, apibarstytą cukrumi. Šiaip nesu išranki maistui, bet nesukiši tu man šių kelių dalykėlių:

– riebaluose permirkusio šūdo;
– pernelyg saldaus šūdo (ir šiaip nesu saldumynų fanė);
– šūdo, kuriame trūksta prieskonių (ypatingai netoleruoju druskos trūkumo);
– plain šūdo (pvz.: duona be nieko, morka be nieko, kokie nors grūdai be priedų ir pan.);
– na, šūdo, kurio galiojimas yra pasibaigęs, manau, minėti nė nereikia;
– sumuštinių, kuriuose nėra daržovių

Taigi, per pusryčius suvalgiau pusę bagel ir užtenka man. Gera žinia yra ta, kad žinojau, jog organizmas norės atsikratyti toksinų ir man pagaliau pavyks gerai pašikti. Kaip pagalvojau, taip ir nutiko vos po kelių minučių. Yay, I’m so happy and empty! Patinka man organizmą prasivalyt karts nuo karto.

Kur toliau keliausim, nežinau, bet Majamyje būsim mažiausiai savaitę. Čiau paka.

Komentarai

blede, gi cia mano seniai regzta mintis vegase zenytis. jei rimciau, tai papasakok kadanors kaip ten su tom momentinem vedybom viskas vyksta. greita, lengva, pigu, ko reik ?

Sado ( June 28, 2012 at 6:21 PM )

Aš tai šiandie užėjau į parduotuvę lietuvių pirkti. Tai nebuvo. (Galvojau tau parodysiu, kaip atrodo). Tai zaica dave. Eikt tu nch, kaip skanu! Alyvų aliejumi reikia, po to bulviu pridėjau ir vandens.

Andrius ( June 28, 2012 at 6:57 PM )

Tik ne lietuvių, o liežuvių.

Andrius ( June 28, 2012 at 6:57 PM )

su vedybom darėm taip. užsibukinom patikusį vedybų pakedžą online (mūsiškis kainavo gal 110 USD), susirašėm keliais meilais su jais. tada tą pačią dieną, kai reikia tuoktis, nuvarėm išsiimt santuokos licenzijos (60 USD), nunešėm ją į mūsų koplyčią, kuri buvo kitoje gatvės pusėje. tada vakare sugrįžom tuoktis – mūsų ten jau laukė. ceremonijos trukmė – kelios minutės, bet po to tvarkaisi popierius, tai užtrunki kokių 40 min. sumoje. kadangi mes nesame JAV piliečiai, mums reikia dar papildomo dokumento – užsakai ir jie tau jį nusiunčia (jo kaina gal apie 140 USD). atskirai reikia mokėti į vokelį ir tam, kas tuokia (apie 50 USD). sumoje už viską su šiek tiek jų darytų nuotraukų gavosi apie 500 USD.

beje, mūsų vestuvės vyko drive thru – kai važiuoji su mašina kaip makdonalde. pažiūrėk mano feisbuke albumą “Las Vegas”.

Evelina ( June 28, 2012 at 9:57 PM )

Andrius, skanaus!!!

Evelina ( June 28, 2012 at 9:57 PM )

beeelekaip faina tokia kelionė atrodo 🙂 žalias pavydas…nu gerai jau, beveik juodas ;D

Siggy ( June 28, 2012 at 10:41 PM )

mehehe, geriausia dalis yra ta, kad keliausim dar iki rugpjūčio 16-os 😀

Evelina ( June 29, 2012 at 12:32 AM )

O man labai patiko vestuvių aprėdai! 🙂

Dovilė ( June 29, 2012 at 5:51 AM )

Aciu uz prajuokinima 😀 Senai nebuvau prunkstelejes beskaitant ka nors 😀 Pasikti, im empty. hehe…

planky ( June 29, 2012 at 10:54 AM )

dėkui dėkui 🙂

Evelina ( June 29, 2012 at 7:26 PM )

haha, spanielis ir amerikej spanielis 😀 o vestuves drive through yra isvis afigiet:) grazu siaip, viskas kaip ir isivaizdavau. o tai jokiu liudininku isvis nereikia, dviese su pasais galima varyt ir viskas ?

Sado ( June 30, 2012 at 1:15 PM )

Nieko nereikia, jokių liudininkų. O licenziją tuoktis išdavė per 5 min.

Ufb ( June 30, 2012 at 1:42 PM )

skias aiskutis, bandysiu pasinaudot, jei kuri nors kada nors tekes 😀
have fun 🙂

Sado ( June 30, 2012 at 4:27 PM )

will do!

UFB ( July 2, 2012 at 4:14 PM )

Duona be nieko pizdec kaip skanu. Tik jos senai neturiu, nes ateje elektrikai kaiscius isjunge uz neapmoketa elektra. O parduotuvese taigi suda parduoda.

Andrius ( July 27, 2012 at 1:02 AM )

Pasakyk, kiek uz masina gavai?

Andrius ( August 16, 2012 at 2:58 AM )

$800 + popierizmai (smog certificate + draudimas) porą šimtų

UFB ( August 16, 2012 at 4:09 AM )

Komentuok

TrackBack URL :

pagetop

  • Sena blogo versija su komentarais

  • Čia
  • Maistas Ausims Instagram’e

    Instagram
  • Blog’o autorė Instagram’e

    Instagram

  • Archyvai

  • Maistas Ausims on Facebook