UNRELEASED: Patarlės ir priežodžiai – modernioji tautosaka

2009-05-05 | 17:58 | Citatos ir dialogai
05

PRATARMĖ:

romanas

citata

LIUDIJIMAS:

zaidimas

“Netrankyk durimis eidama nx.”

“Kaip užpisančiai esu priklausomas nuo sekso. Tuoj apsivemsiu.”

“Nenoriu pisti durnos bobos. Vaikai durni gali būti.”

delsti

“Jei meilėje būtų daugiau logikos, tai visos kekšės būtų su universitetiniu.”

“Papisčiau tą berniuką, jei būčiau tu. Bet tu kažkaip jo nepapisi. Gal nepakankamai myli? Bbž.”

krize

“Pavalgius kaip pasikeičia POŽIŪRIS. Bybio per pilvą nesimato.”

“Ieškai logikos, kur jos nėra ir susipisi tarp savo lentynėlių. Nieko nedėliok gi sakau, o tu klausi, ką įdėt į stalčių. KAIP ŽYDAS.”

“Žemiški jausmai duoda daugiau praktinės naudos nei meilė (jei nemylėsiu, geriau atp*siu). Meilė tai tik plėvesuoja ore ir mažina apetitą.”

zygiai

“Užsidėk skarelę, kai pisiesi, nes jau boba esi, kai tavo pletkus virtuvėj paklausau, tai nestovi man.”

“Mūsų nuomonės sutampa. Tau reikia pisti naxui. Tą asilą greičiau. Kol nepapisi, man nerašyk.”
menzes

“Nieko iškentėsim kaip nors. Tu lenkiškai moki, aš kiaulėms lovius skaptuosiu. Nepražūsim.”

“Apsiklijuok papus lengvatiniais lipdukais ir eik kovoti dėl RIMI keptuvės.”

sakai

“Būtų gerai mesti valgyt. Nes praktiški žmons renkasi NORFĄ, o nepraktiški meta valgyt.”

nemokyk

“Kol dar ubagai turi išeitinių pinigų, reikia paleisti romaniūkštį. Nes NORFA atims vėliau.”

“Tikiuosi, perki rūbūs užsieny? Nereikia čia kelt šito šūdino kaimo ekonomikos vartojimu. Die, LT economy, die.”

“Iš kur tu žinai, kad jis geras. Tu negali žinoti, ar jis geras. Gal jis pvz., be bybio?”

zmona

EPILOGAS:

tevo-klausyk

pabaiga

sovietai

“Mačiau Gitano Nausėdos namą. Ir pats Gitanas Nausėda vien su triusikais tvarkė savo namo aplinką. Rinko šiukšles. Evelina, tikrai KRIZĖ.”

2009-04-10 | 01:26 | Gyvenimo tiesa
10

– Valstybės tarnyboj dabar turbūt visur įtampa.
– Jo. Nors prieš tai atrodė, kad ten saugu.
– Vis tiek saugiau. Priklauso nuo viršininkų daug kas. O jie paprastai būna debilai.
– Sakai?
– Čia kažkoks dėsnis. Kodėl visi viršininkai yra debilai? Ar reikia būt debilu, kad viršininku taptum? Ar tapus viršininku sudebilėji?

Aaaa???

Dienos citata. Renkame aukas.

2009-04-08 | 01:47 | Citatos ir dialogai
08

“Rytoj neturėsiu nei gert, nei valgyt, nei rūkyt, nei šaibų, nei darbo. Galėsiu ramiai nueiti į banką ir paprašyti atiduoti gražiuoju, kas priklauso Lietuvai.”

Dienos citata. Kiaulės ir mada.

2009-03-29 | 01:08 | Citatos ir dialogai
29

picture-18

BitchyPedia – Proto Pisikas

2009-03-27 | 01:46 | BitchyPedia
27

Proto pisikai laisvalaikiu mėgsta žmonėms papisti protą. Kaip ir darbo metu. Jie paprastai būna darbštūs juodadarbiai, kurie labiausiai pisa protą būtent apie darbą. Didžiausia stresą jiems kelia nedirbančių žmonių laimė. Kad tą laimę apmažintų, jie pisa jiems protą – “Kodėl tu nedirbi? Ką tu veiki per dienas?” Ačiū Dievui, bedarbiai dabar turi puikų atmazą savo nedarbui pateisinti – “Nedirbu, nes krizė.”

“Darbas – tai savęs durinimas, nuovargio kėlimas. O veikti ką nori – čia ir yra tikrasis GYVENIMAS.”

– O darbo birža – tai išvis kažkokia niekinė organizacija. Kam ji reikalinga? Babkėm plaut?
– Ką aš žinau. Pašalpoms gaut.

Pabandžiau pakalbinti vieną proto pisikų auką (šiuo metu nedirba ir yra tuo patenkinta):

“<…>Ir pagaliau – koks kieno reikalas? Savo namiškius jau išauklėjau. Bet draugai dar vis bando pist protą. Bet aš jiems atsakau nesirinkdama žodžių. Paaiškinu išsamiai, ką veikiu. Priklausomai nuo žmogaus, aišku. Kartais sakau, kad gyvenu labai įdomų ir pilnavertį gyvenimą, kuris mane šiuo metu visiškai patenkina. Paprastai nedetalizuoju. O debilams sakau – rašau verslo planą, imsiu paskolą verslui. Čia tiems, kurie beviltiški. Bet tai jie ir patiki, žinok. Tu gali sakyti, kad rašai knygą ir studijuoji mokslo galimybes užsienyje – esi visiškai užimta. Vos randi laiko nusilakuot nagus. Be to, darbo paieška yra labai rimtas darbas!<…>

Po to įsiterpiau ir aš:

– Bet tokie vargetos, kur mums protus pisa, tai visada ir liks vargetomus, kurie aria ir vaikšto susiraukę.
– Ir niekas jiems nebepadės. Jie – proto pisikai iš principo. Tokia debilizmo sužalotų žmonių prigimtis. Jei tu rasi zjbs darbą, pis protą, ar tu susidorosi. Paskui pis protą, kad tu tiek ar tiek uždirbi. Nes proto pisikams skaičiuot svetimus pinigus yra lytinis malonumas. Ir kad ir kiek tu uždirbtum, visada tau pis protą, kad tu per daug išleidi ir kam tau reikia tos tašės ar tų batų. Ir jiems niekas negali padėt.
– Man tai dar būna papisa protą su blogu – tu gaišti laiką, gadiniesi reputaciją, gadiniesi gyvenimą, o jau tos intrigos…
– Gadini gyvenimą – pagrindinis proto pisiko argumentas. Nes jie nežino, kas tas gyvenimas.
– Būtent.
– Proto pisimas jiems yra gyvibiškai svarbus. Negavę papist proto, ima pist save. Todėl Lietuvoj tiek daug savižudybių.

“Tu prikyn, dabar ketvirtadienis, ane? Aš nuo pirmadienio suku džonį ir niekaip nesusuku.”

2009-03-19 | 05:06 | This is the Life
19

“Tu sensti ir turi susitaikyt, kad tau reikia vis daugiau make-up’o.”

UFB matuojasi karūną prie sudužusios geldos.

Šiandien kapsčiausi po savo “Google Analytics” ir atradau ten du daiktus. Visų pirma, vakar šitas BLOGas beveik pasiekė didžiausią savo lankytojų skaičių. T. y. mane aplankė 757 unikalūs lankytojai (rekordas – 761). Tikriausiai tą įtakojo aktuali darbo tema (rekordas buvo pasiektas per Valentino dieną – įtariu, žmonės gūglino šventinius svekinimus). Antras mano atradimas buvo mano pačios komentaras apie bloginimą, rašytas viename forume prieš dvejus metus.

Po metų pradėjau rašyti ausų maistą, kuris šiandien yra bene pagrindinis mano hobis. Tiek istorinių faktų šiandien.

“Būtum nebloga istorikė.”

Aišku, laikas skirtas bloginimui gerokai sumažėtų, jei veltėdė pagaliau pradėtų dirbti. Deja, tai nėra labai įmanoma šiuo metu.

– Kaip tau su darbais?
– Su darbais OK – nedirbu.
– Tai blt tave gal reikia įdarbinti kažkur turgelyje? Man reikės boboms gėlių papigiai. Supranti, blatas būtų zšbs.

Su bernais situacija yra panaši kaip ir su darbais – rinka merdi, o prošvaisčių nesimato. Čia nepagelbės ir pasibaigusi krizė.

“Kaimas primena Anglijos princus. Bet, deja, yra tik kaimas.”

Viskas jau buvo praeity, yra užimta, neatitinka skonio, tapo draugu arba yra gėjus. Nu patys suprantat. Dar aš turiu ligą, kuri mane atbaido nuo skiriančių man per daug dėmesio. Tada aš tariu – NEXT. Ta prasme, dėmesys turi būti, bet toks zjbs dėmesiuksas, o ne užp*santis.

– Norėjau tave apkalbėti, bet man daugiau papasakojo nei žinau, tai patylėjau. Sakau – “OK. Čia manęs nepisa tos vartotojiškos detalės.”
– Tai ką gero sakė?
– Nieko gero. Apart to, kad myli tave ir tiek. Bet iš to, ką pasakojo, tai nebuvo už ką mylėti. Bet žinai, ta meilė… HUJ TU JĄ PARIŠI.
– Tai gal padaryti, kad jis manęs pradėtų nekęsti?
– Tai jis tavęs JAU nekenčia, bet dar vis negali perlipti per save – A VDRUG.
– Hahaha.
– A V DRUG NAHUJ BUS KITAIP.
– Kenčiantis vienuolis. Niekaip negali parduoti savo Ferrari. Pasakyk, kad Evelina siunčia didžiulę užuojautą, bet pagalbos negali suteikti dėl susikaupusių darbų.

Tūsai ir tos pačios Vilniaus skylės man taipogi nusibodo. Aš nebelaukiu penktadienių, nes žinau, kad jie manęs nebenustebins. Vis tas pats per tą patį. Gal nuo degtinės pereiti prie kitų gėrimų? Pvz., kokio brendžio, kad greičiau apsivemčiau, bo nepernešu jo totaliai. Mieliau sėdėčiau namuose ir miegočiau tarp naujų batų. Pasidedi sau po pagalve porą ir ryte jau moki jais naudotis. Čia mes taip šūlioj darydavom prieš kontrus su knygom.

Ir pabaigai – tobulas reklaminio klipo telekomunikacijoms soundtrack. Labos.

“Mes kviečiame jus į antrą pokalbį dėl darbo.”

2009-03-17 | 12:56 | This is the Life
17

“Sulaužiau kažkokią plovimo šluotą namie.”

Iš pažiūros malonus mane pažadinęs rytinis skambutis pakenkė mano psichikai nesugrįžtamai. Tiesą sakant, aš vos neįsivariau infarkto, tad prie kavos puodelio teko pasiimti širdies lašų. Vietoje šokoladinio sūrelio.

O buvo taip. Vakar aš ėjau į pokalbį dėl darbo ir tas pokalbis man pasirodė gana sėkmingas. Tačiau pasiūlytos šaibos manęs per daug nesužavėjo ir aš dar ilgai svarsčiau, ką teks daryti, jeigu priims. Nes juk puikiai žinojau, kad krūvis vis tiek bus didesnis, negu žada. Visada taip būna. O ir sugebėjimų jie pageidauja nemažai. “Į tokias vietas visada būna labai didelis konkursas” – sako man ta ponia. Viską gerai apgalvojusi nutariau, jog JEIGU KĄ, PASIRAŠAU DIRBTI UŽ JŪSŲ SKATIKUS. Gi dabar krizė – kiti daugiau nepasiūlys tikriausiai. Tačiau šiandien, kai mane pakvietė antram pokalbiui, aš išgirdau kažką baisaus. Paaiškėjo, kad malonioji ponia vakar nežymiai suklydo. Jie moka ahahahahahaha DVIGUBAI MAŽIAU, negu sakė prieš tai. Gavosi apverktinai juokinga suma, dėl kurios net kojos iš lovos kelti neverta. Ką jau kalbėti apie babkes, kurias išleisi transportui ir kasdieniam makiažui (o gal krizės akivaizdoje reikia vaikščioti pėsčiom ir nesidažius?) ir kokį šokoladuką retkarčiais pietums, kai pataupai. Nes nu bl*t kasdieną tai negalėtum sau to leisti, žmogus. Bet įtariu, kad į tą vietą vis vien atsiras koks nors nemokamai arti pasiryžęs kaimietis, nes “jam mama neduoda ir tiek”. Bet aš tai jau tikrai nedirbsiu už porą batų per mėnesį, jei tie batai – ne Jimmy Choo.

“Reikėjo sakyt – MAN ANT TAKSO NEPAKAKS VAŽINĖTI, NES PASTOVIAI VĖLUOJU.”

Cha cha cha. Nu rimtai. Šiaip aš esu punktuali, bet į miestą dažniausiai važiuoju taksu, nes apsimoka. Gi laikas – pinigai. O ir komfortas – labai svarbu. Ir šiaip atpigę jie šiuo metu. Man iki centro koks čyrikas-dvylika gaunasi. Be to, nevarinėju gi kasdieną. Nors neabejoju, kad pradėjusi dirbti naudočiausi taksi firmų paslaugomis dar dažniau.

“Grįžtam atgal į gūdžius tarybinius laikus. Gal talonai maistui dar grįš. Mačiau akciją kiaulės lašiniams.”

Kažkodėl siaubingai užsimaniau verkti. Einu ta proga pamiegosiu. Kaip tik šią valandą planavau aplankyti univerą, bet po tokio kultūrinio šoko ir asmenybės krizės paūmėjimo mane tiesiog suparalyžiavo. Reikės paduot į teismą – gal duos kokią išmoką už šią traumelę.

Kiek man pasiūlė, geriau nutylėsiu. NES GĖDA NET IR SAKYTI. Galite paspėlioti ir pasidalinti patirtimi komentaruose. Noriu emigruoti. Bet reik pabaigt bl*t tuos mokslus. Eina nx viskas. Ir mane jau tikrai dapiso bet kokia nemokama veikla, kuria aš pastaruoju metu buvau užsiėmusi. What for??? Einu naxui.

Dienos citata. Pavasarinė meilės krizė.

01

Apie ką pletkas?
Apie tai, kad ne viskas – tik dėl pinigų
Dėstyk: *
citata iš 1919 m. leistos knygelės “Patarimai vyrams”: „Nepaisant, kaip gerai sutiktų abiejų apsiženijusių pobūdis, kaip geras būtų jų finansinis padėjimas ir kaip puiki būtų jų abelna sveikata, jeigu vyras bus lytiškai nusilpęs, tai ženyba negali būti laiminga. Galima tikėtis, kad ji taps tragedija.“

“Nedavertinau, zuikeli, tavęs.”

2009-02-21 | 17:54 | This is the Life
21

“Tu, blt, maže, kas tau yra? Su kuo ten draugauji*?”

Sveiki! Rašau, nes žiūriu, kad jau skundžiasi kai kurie – ko čia nerašai mol, kale. Iš tikro tai aš tiesiog nesu nusiteikus rašinėliams šitiems, nes aš nenoriu su Jumis kalbėti, suprantate? Aš nervuota ir mane nervina viskas. Aš nudėsiu tuoj ką nors. Man rodos, pagaliau supratau, ko aš labiausiai nekenčiu. To debiliško pozityvo. Bet ne tokio, kokį duodu aš (tas yra OK), bet to tokio debiliško daunų pozityvo “utiutiutiu”.

“Tikiuosi šaltinių vanduo stebuklingas pagydys mano akis. Galiu ir tau paimti litriuką. Užpilsi ant galvos kuriam nors savo daunų. Atsiprašau, laimikių.”

Šiandien vėl nepasiimsiu lauktuvių iš Maskvos. Nes vietoj to, kad varyčiau į “Gravity” ir kitas Vilniaus pajuodėlių irštvas kaip visi normalūs žmonės, aš varysiu į kaimą. Visi žino kaip aš “myliu” kaimą. Krč, Vilnius verkia, kaimas žvengia. O Evelina išvažiuoja. Nežinau, ar varysiu į pirtį, bet maudymuką prigriebsiu.

– Mano kelioninė tašė – myžaluose.
– Mhm. Tik apsirenk ne prabangiai, o šiltai – lauke šalta.
– Gerai, užsidėsiu šūdino ką nors, kad derėtų prie myžalų, kurių neimsiu.

O gal ne viskas taip blogai, kaip man atrodo? Juk ir kaime gerti galima**.

O šiaip tai nieko naujo pas mane. Viskas sena ir leva. Lietuvoje dar vis krizė. Žmonės į komandiruotes nebeskraido lėktuvais. Taupo litus, varo autobusu. Kelionpinigių irgi mažiau duoda. “Apsieisit ir be šopingo” – sako mums šefai. Taip, mūsų seni skarmalai visai mus tenkina ir mes renkamės pigų junk foodą.

Žodžiu, neturiu aš laiko šiandien plepalams. Jau ir grožio miegui neliko laiko. Žiauriai noriu pasislėpti nuo visų ir pabėgt kur nors atostogų. Gero šeštadienio ir pachmelno sekmadienio. Ciao.

*Nesusipratėliams: kalba eina apie draugus, o ne relationships – tokių aš nepripažįstu šiuo metu.
** Aliuzija į žinomą frazę apie Kauną.

Griežtas tėtuko kumštis

2009-02-13 | 16:33 | Citatos ir dialogai
13

“Tie tavo lopai mane jau erzina. Jie pisdina dėmesį iš manęs.”

“Ekonominiai santykiai mane per mažai domina, ponela?”

“Krč, dukra, klausyk dabar manęs. Krizė, sunkūs laikai atėjo lopams ir tai mus kažkiek, be abejo, palies irgi. Kai vergams blogai, karaliai irgi pergyvena. Todėl mes keičiam kuriam laikui savo poziciją tais klausimais. Dabar mes viską darysim žiauriau jų atžvilgiu, nes reikia spausti liaudį ekonomiškai. Nėra tai lengva, bet…”

pagetop

  • Sena blogo versija su komentarais

  • Čia
  • Maistas Ausims Instagram’e

    Instagram
  • Blog’o autorė Instagram’e

    Instagram

  • Archyvai

  • Maistas Ausims on Facebook